Bronz do 48 kg si vybojovala Írka Shannon Sweeneyová, ktorá medzi najlepšou osmičkou vyradila Slovenku Nicole Ďuríkovú.
Autor TASR
Budva 23. októbra (TASR) - Írska boxerka Amy Broadhurstová sa stala majsterkou Európy v hmotnostnej kategórii do 63 kilogramov. Na šampionáte v čiernohorskej Budve triumfovala vo finále na body 5:0 nad Ukrajinkou Mariou Bovaovou, štvrťfinálovou premožiteľkou slovenskej reprezentantky Miroslavy Jedinákovej.
Bronz do 48 kg si vybojovala Írka Shannon Sweeneyová, ktorá medzi najlepšou osmičkou vyradila Slovenku Nicole Ďuríkovú. Rovnakú medailu v kategórii nad 81 kg získala Sennur Demirová z Turecka, tá vo štvrťfinále zdolala Andreu Širkovú.
Bronz do 48 kg si vybojovala Írka Shannon Sweeneyová, ktorá medzi najlepšou osmičkou vyradila Slovenku Nicole Ďuríkovú. Rovnakú medailu v kategórii nad 81 kg získala Sennur Demirová z Turecka, tá vo štvrťfinále zdolala Andreu Širkovú.
ME boxeriek v Budve:
do 48 kg: 1. Sevda Asenovová (Bul.), 2. Roberta Bonattiová (Tal.), 3. Shannon Sweeneyová (Ír.) a Demie-Jade Resztanová (Angl.)
finále: Asenovová - Bonattiová 5:0
do 50 kg: 1. Buse Naz Cakirogluová (Tur.), 2. Caitlin Fryersová (Ír.), 3. Giordana Sorrentinoová (Tal.) a Anachanim Cmajilovová (Azer.)
finále: Cakirogluová - Fryersová 5:0
do 52 kg: 1. Tetjana Kobová (Ukr.), 2. Venelina Poptolevová (Bul.), 3. Olena Savčuková (Tal.) a Emma Jokiahová (Fín.)
finále: Kobová - Poptolevová 5:0
do 54 kg: 1. Anastasia Kovalčuková (Ukr.), 2. Bojana Gojkovičová (ČH), 3. Stanimira Petrovová (Bul.) a Jekaterina Syčevová (Arm.)
finále: Kovalčuková - Gojkovičová v 2. kole
do 57 kg: 1. Irma Testová (Tal.), 2. Svetlana Stanevová (Bul.), 3. Michaela Walshová (Ír.) a Olga Papadatouová (Gréc.)
finále: Testová - Stanevová 5:0
do 60 kg: 1. Kellie Harringtonová (Ír.), 2. Lenka Bernardová (ČR), 3. Donjeta Sadikuová (Kos.) a Ana Starovoitovová (Lit.)
finále: Harringtonová - Bernardová 5:0
do 63 kg: 1. Amy Broadhurstová (Ír.), 2. Maria Bovaová (Ukr.), 3. Sara Beramová (Chor.) a Sona Harutjunjanová (Arm.)
finále: Broadhurstová - Bovaová 5:0
do 66 kg: 1. Stefanie von Bergeová (Nem.), 2. Aneta Rygielska (Poľ.), 3. Jelena Janičijevičová (Srb.) a Busenaz Sürmeneliová (Tur.)
finále: Von Bergeová - Rygielska 4:1
do 70 kg: 1. Ani Hovsepjanová (Arm.), 2. Christina Desmondová (Ír.), 3. Tamara Radunovičová (ČH) a Melissa Geminiová (Tal.)
finále: Hovsepjanová - Desmondová 4:1
do 75 kg: 1. Aoife O'Rourkeová (Ír.), 2. Elžbieta Wójciková (Poľ.), 3. Love Holgerssonová (Švéd.) a Anastasia Černokolenková (Ukr.)
finále: O'Rourkeová - Wójciková 5:0
do 81 kg: 1. Gabriele Stonkuteová (Lit.), 2. Martyna Jancelewiczová (Poľ.), 3. Raisa Piskunová (Ukr.) a Tímea Nagyová (Maď.)
finále: Stonkuteová - Jancelewiczová 3:2
nad 81 kg: 1. Maria Lovčynská (Ukr.), 2. Ajnur Rzajevaová (Azer.), 3. Sennur Demirová (Tur.) a Daria Kozorezová (Mol.)
finále: Lovčynská - Rzajevaová 4:1
do 48 kg: 1. Sevda Asenovová (Bul.), 2. Roberta Bonattiová (Tal.), 3. Shannon Sweeneyová (Ír.) a Demie-Jade Resztanová (Angl.)
finále: Asenovová - Bonattiová 5:0
do 50 kg: 1. Buse Naz Cakirogluová (Tur.), 2. Caitlin Fryersová (Ír.), 3. Giordana Sorrentinoová (Tal.) a Anachanim Cmajilovová (Azer.)
finále: Cakirogluová - Fryersová 5:0
do 52 kg: 1. Tetjana Kobová (Ukr.), 2. Venelina Poptolevová (Bul.), 3. Olena Savčuková (Tal.) a Emma Jokiahová (Fín.)
finále: Kobová - Poptolevová 5:0
do 54 kg: 1. Anastasia Kovalčuková (Ukr.), 2. Bojana Gojkovičová (ČH), 3. Stanimira Petrovová (Bul.) a Jekaterina Syčevová (Arm.)
finále: Kovalčuková - Gojkovičová v 2. kole
do 57 kg: 1. Irma Testová (Tal.), 2. Svetlana Stanevová (Bul.), 3. Michaela Walshová (Ír.) a Olga Papadatouová (Gréc.)
finále: Testová - Stanevová 5:0
do 60 kg: 1. Kellie Harringtonová (Ír.), 2. Lenka Bernardová (ČR), 3. Donjeta Sadikuová (Kos.) a Ana Starovoitovová (Lit.)
finále: Harringtonová - Bernardová 5:0
do 63 kg: 1. Amy Broadhurstová (Ír.), 2. Maria Bovaová (Ukr.), 3. Sara Beramová (Chor.) a Sona Harutjunjanová (Arm.)
finále: Broadhurstová - Bovaová 5:0
do 66 kg: 1. Stefanie von Bergeová (Nem.), 2. Aneta Rygielska (Poľ.), 3. Jelena Janičijevičová (Srb.) a Busenaz Sürmeneliová (Tur.)
finále: Von Bergeová - Rygielska 4:1
do 70 kg: 1. Ani Hovsepjanová (Arm.), 2. Christina Desmondová (Ír.), 3. Tamara Radunovičová (ČH) a Melissa Geminiová (Tal.)
finále: Hovsepjanová - Desmondová 4:1
do 75 kg: 1. Aoife O'Rourkeová (Ír.), 2. Elžbieta Wójciková (Poľ.), 3. Love Holgerssonová (Švéd.) a Anastasia Černokolenková (Ukr.)
finále: O'Rourkeová - Wójciková 5:0
do 81 kg: 1. Gabriele Stonkuteová (Lit.), 2. Martyna Jancelewiczová (Poľ.), 3. Raisa Piskunová (Ukr.) a Tímea Nagyová (Maď.)
finále: Stonkuteová - Jancelewiczová 3:2
nad 81 kg: 1. Maria Lovčynská (Ukr.), 2. Ajnur Rzajevaová (Azer.), 3. Sennur Demirová (Tur.) a Daria Kozorezová (Mol.)
finále: Lovčynská - Rzajevaová 4:1