Piatok 17. máj 2024Meniny má Gizela

Slovan po dvoch prehrách opäť víťazne, vyhral nad Jekaterinburgom

Libor Hudáček, strelec jediného gólu v zápase. Foto: TASR

Brankár Slovana Jaroslav Janus podržal svoje mužstvo a vychytal po druhý raz čisté konto v sezóne.

Jekaterinburg 3. októbra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava vyhrali v stredajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade Avtomobilistu Jekaterinburg 1:0.

Belasí tak ukončili sériu dvoch prehier vonku, pričom brankár Jaroslav Janus vychytal druhé čisté konto v sezóne.

Zverenci trénera Rostislava Čadu sa najbližšie predstavia v nedeľu v Bratislave, kde nastúpia proti obhajcovi trofeje Dinamu Moskva s hviezdnym Alexandrom Ovečkinom.

Už v prvej časti hry boli strelecky aktívnejší hokejisti Slovana, ktorí v tomto ukazovateli vyhrali 13:3. Lenže výraznejšie gólové šance chýbali pred oboma bránkami, pričom tento fakt neovplyvnilo ani päť vylúčení na dve minúty (2:3). Brankári Janus, ale najmä Holt, si so strelami relatívne ľahko poradili, takže do šatní sa išlo za bezgólového stavu.

Jaroslav Janus opäť podržal svoje družstvo
Krátko po zmene strán mali hostia dokonca dvojnásobnú presilovú hru 5 na 3, ale paradoxne takmer inkasovali. Po tom, čo Štajnochovi utiekol puk, sa Sokolov rútil do úniku, ale Janusa neprekonal. Holt následne pochytal všetky strelecké pokusy slovanistov vrátane nebezpečného projektilu od Švárneho. Domáci však hrali ďalej nedisciplinovane, čo vyústilo do vylúčenia Stepanova a Slovan už presilovku využil. V 27. minúte si do obranného pásma domácich nakorčuľoval Hudáček a strelou prekvapil brankára Holta - 0:1. O malú chvíľu vystrelil z pravého kruhu Bližňák, ale Holt predviedol efektný zákrok lapačkou. Po dvoch tretinách viedli belasí na strely 25:6.

V záverečnej tretine začali hostia opäť v početnej presile, ale situáciu nevyužili. Potom pohrozili vážnejšie až v 45. minúte, keď sa Daňo rýchlo odpútal od Markova, ale Holt bol na mieste a jeho strelu vyrazil. Na druhej strane Malychin napriahol, Janus síce zasiahol, ale puk padol do blízkosti bránkoviska. Ölvecký reagoval na útok domácich protiútokom, mieril pod hornú žŕdku, ale Holt ho ukryl do lapačky. V 52. minúte museli hru na krátky čas prerušiť, pretože hráči rozbili plexisklo nad mantinelom. Po návrate sa strelu Sazanova snažil ešte v bránkovisku doraziť Makarov, ale neuspel. Z protiútoku mohol Slovan potvrdiť svoje vedenie, ale akcia gólom neskončila. V záverečných 55 sekundách sa domáci rozhodli pre hru bez brankára, ale skóre sa už nezmenilo.

Avtomobilist Jekaterinburg - Slovan Bratislava 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Gól: 27. Hudáček (Tabaček). Rozhodcovia: Belov, Odinš - Pavlov, Maťusa, vylúčení: 6:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3000 divákov

Avtomobilist Jekaterinburg: Holt - Sokolov, Mezei, Gusev, Sazonov, Stepanov, Makarov, Menšikov - Špirko, Simakov, Žmakin - Pronin, Malychin, J. Straka - A. Strelcov, V. Strelcov, Gimatov - Bulatov, Ustjancev, Zavaruchin.

Slovan Bratislava: Janus - Švarný, Boumedienne, Štajnoch, Ďatelinka, Tabaček, Sigalet, Luža - Šatan, Bližňák, Vondrka - Bartovič, Kukumberg, Dravecký - Hudáček, Lipiansky, Miklík - Daňo, Šťastný, Ölvecký - Mikúš.