Pondelok 6. máj 2024Meniny má Hermína

Jordánsko postúpilo prvýkrát do finále Ázijského pohára

Na snímke vpravo útočník Jordánska Yazan Al-Naimat oslavuje svoj úvodný gól v 53. minúte v zápase semifinále Ázijského pohára vo futbale Jordánsko - Kórejská republika v katarskom Al Rajáne 6. februára 2024. Foto: TASR - AP

V utorkovom semifinálovom zápase v Al-Rajjáne prekvapujúco zdolali favorizovanú Kórejskú republiku 2:0.

Al Rajján 3. februára (TASR) - Futbalisti Jordánska sa stali prvými finalistami Ázijského pohára. V utorkovom semifinálovom zápase v Al-Rajjáne prekvapujúco zdolali favorizovanú Kórejskú republiku 2:0. Jordánsko dosiahlo svoj historicky najlepší výsledok na ázijskom šampionáte, doteraz bola jeho maximom štvrťfinálová účasť v rokoch 2004 a 2011.

Góly víťazného tímu strelili v druhom polčase Yazan Al Naimat a Mousa Al-Tamari. Kórejčania mali až 70-percentné držanie lopty, ale do priestoru brány nevystrelili ani raz. O druhom finalistovi sa rozhodne v stredu, keď je na programe druhý semifinálový duel medzi Iránom a domácim Katarom (16.00 SEČ).