< sekcia Šport

Július Šupler abdikoval na post trénera HKM Zvolen

Július Šupler Foto: TASR

Extraligový majster sa musí zaoberať riešením trénerskej otázky už druhýkrát v sezóne.

Zvolen 26. februára (TASR) - Július Šupler už nie je trénerom hokejistov HKM Zvolen, v stredu sa rozhodol abdikovať na svoju funkciu. Mužstvo dočasne povedie doterajší asistent Jaroslav Török.

"Po zvážení všetkých skutočností, rokovaniach s hráčmi, vedením klubu som sa rozhodol abdikovať na súčasnú funkciu v klube. Možno môj odchod bude vhodným podnetom pre hráčov a klub, aby sa zmobilizovali a dotiahli ciele do želaného stavu. Bol by som nerád, ak by moja osoba mala byť príčinou neúspechu. Z týchto dôvodov dávam šancu všetkým zainteresovaným, aby ukázali vlastný potenciál a dosiahli stanovené ciele. Nie je to únik z potápajúcej sa lode. Je to snaha pomôcť zvolenskému hokeju sa spamätať, zmobilizovať. Urobil som všetko čo je v mojich silách, schopnostiach. Hráči sú pripravení dobre, vedia hrať hokej, je len na nich, ako to prezentujú pred verejnosťou a v zápasoch. Verím, držím im palce a teším sa na všetky ich úspechy," uviedol v písomnom vyhlásení Július Šupler.

Vedenie HKM Zvolen sa rozhodnutie Júliusa Šuplera o odstúpení z fukncie dozvedelo len v stredu ráno. "Pán Šupler prišiel za mnou a oznámil mi, že všetko zvažoval a rozhodol sa pre takýto krok. Rovnako tak to povedal aj celému vedeniu klubu, s ktorým mali sedenie a dohodli sa. Možno práve takáto zmena môže chalanom pomôcť, aby sa naštartovali," povedal pre TASR generálny manažér HKM Milan Čanky.

Extraligový majster sa musí zaoberať riešením trénerskej otázky už druhýkrát v sezóne, keď po nepresvedčivých výkonoch skončil v klube po 11. kole český kormidelník Lubomír Oslizlo. Tie však sprevádzajú Zvolen celú sezónu. Po posledných siedmich prehrách v rade klesol na siedmu priečku a ohrozil tak svoju účasť v play off.

"Nie je to príjemná situácia ani pre mňa, ani pre klub. V priebehu jednej sezóny musíme druhýkrát meniť trénera," uviedol Čanky a dodal: "Je tesne pred začiatkom play off. Absolvujeme pohovory s hráčmi a budeme sa snažiť celú situáciu vyriešiť najlepšie, ako to pôjde. K sankciám zrejme nepristúpime, mužstvo je zložené dobre. Ak sa skonsoliduje a vrátia sa doň zranení hráči, verím, že sa zdvihneme. Hlavne nech rýchlo zabudneme na túto zlú základnú časť."

Zvolenu patrí po 51. kole Tipsport extraligy siedma priečka so 66 bodmi. Do konca základnej časti zostávajú už len tri kolá, v piatok povedie mužstvo v Žiline Šuplerov doterajší asistent Jaroslav Török.

Prehľad zmien trénerov v Tipsport extralige 2013/2014


po 11. kole Lubomír Oslizlo (Zvolen) - od 12. kola Július Šupler

po 19. kole Róbert Kaláber (Trenčín) - od 20. kola Milan Staš

po 19. kole Josef Turek (Skalica) - od 20. kola Andrej Výboh

po 27. kole Jan Neliba (Žilina) - od 28. kola Róbert Kaláber

po 44. kole Róbert Kaláber (Žilina) - od 45. kola Martin Groma

po 51. kole Július Šupler (Zvolen) - od 51. kola ???

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.