V juniorských časovkách na MS sa darilo Austrálii, Medveďová 29.

Tereza Medveďová Foto: TASR/Oliver Ondráš

V časovke mužov do 23 rokov zvíťazil Campbell Flakemore a u žien Macey Stewartová.

Ponferrada 22. septembra (TASR) - Austrálčanka Macey Stewartová triumfovala v časovke junioriek na MS v cestnej cyklistike v Španielsku. Na 13,9-kilometrovej trati so štartom aj cieľom v Ponferrade dosiahla čas 20:08,39. Druhá priečka sa ušla Dánke Pernille Mathiesenovej s mankom 10,79 s. Tretie a štvrté miesto obsadili ďalšie dve Austrálčanky Anna-Leeza Hullová (+13,31 s) a Alexandra Manlyová (+13,81 s).

Jediná slovenská zástupkyňa v 49-člennom štartovom poli Tereza Medveďová skončila na 29. pozícii, keď na víťazku stratila 1:29,46 minút.

Pondelňajšie preteky poznačilo upršané počasie. "Naozaj nebolo najlepšie, ale aby som bola úprimná, milujem pretekať v daždi. Takže keď som ráno videla, ako je, potešila som sa. Vedela som, že to dopadne dobre," povedala víťazka.

Austrália brala zlato aj v časovke mužov do 23 rokov. Na trati dlhej 29,5 km triumfoval Campbell Flakemore s minimálnym náskokom 48 stotín sekundy na Íra Ryana Mullena, tretí skončil Švajčiar Stefan Küng (+9,22). Slovensko v pretekoch nemalo zastúpenie.