Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Juniorka Kuriačková na ME v triatlone 36., u žien titul Spirigovej

Vrcholom prvého dňa majstrovstiev Európy v triatlone v izraelskom Eilate bola súťaž elite ženy, ktorú vyhrala Švajčiarka Nikola Spirigová.

Eilat 21. apríla (TASR) - Na 36. mieste skončila počas úvodného dňa majstrovstiev Európy v triatlone v izraelskom Eilate v súťaži junioriek Ivana Kuriačková. Titul si vybojovala Britka Georgia Taylorová-Brownová. Vo vekových kategóriách mužov skončil jediný Slovák medzi 50-54-ročnými František Bernáth na 26. mieste.

Vrcholom prvého dňa bola súťaž elite ženy a po tretí raz sa z majstrovského titulu tešila Švajčiarka Nikola Spirigová. Striebro si vybojovala Španielka Ainhou Muruaová a na bronzovej priečke skončila obhajkyňa titulu Francúzka Emmie Charayronová.

"Ivane sa nedarilo. Čiastočným ospravedlnením jej výkonu môže byť fakt, že na preteky nenastúpila celkom zdravotne v poriadku. Slabšie už plávala, z depa na cyklistiku sa jej nepodarilo zachytiť druhý balík," uviedla pre www.triathlon.sk jej trénerka Mária Kuriačková.

výsledky:

elite ženy (1500 plávanie-40 km bicykel-10 km beh): 1. Nikola Spirigová (Švajč.) 2:07:11 h, 2. Ainhou Muruaová (Šp.) 2:07:20, 3. Emmie Charayronová (Fr.) 2:07:56

juniorky (750-30-5): 1. Georgia Taylorová-Brownová (V. Brit.) 1:02:47, 2. Léonie Periaultová (Fr.) 1:02:53, 3. Sarah Wilmová (nem.) 1:03:02,... 36. Ivana Kuriačková (SR) 1:09:07