Sobota 18. máj 2024Meniny má Viola

Juventus aj SSC Neapol po 3. kole Serie A bez straty bodu

Hráč Neapola Goran Pandev sa raduje z gólu so spoluhráčmi Foto: TASR/AP

Hráč Neapolu Marek Hamšík prihral v 39. minúte Pandevovi na druhý gól proti Parme.

Rím 16. septembra (TASR) - Majstrovský Juventus Turín pokračuje aj po 3. kole nového ročníka najvyššej talianskej futbalovej Serie A bez straty bodu. "Stará dáma" si v nedeľu poradila s Janovom 3:1. Hostiteľov dostal v ešte v prvom dejstve do vedenia Immobile, v druhom polčase otočil Juventus skóre vďaka presným zásahom Giaccheriniho, Vučiniča a Asamoaha.

Z tretieho víťazstva sa teší aj Neapol, ktorý zdolal Parmu 3:0. Slovenský reprezentant Marek Hamšík odohral celé stretnutie a v 39. minúte presne prihral Pandevovi na druhý gól SSC.

Opačné problémy má Pescara, ktorá stále čaká na svoj premiérový bod. V 3. kole prehral tím, v ktorého drese hral do 71. minúty Vladimír Weiss ml., doma so Sampdoriou 2:3. Slabou náplasťou sú prvé dva góly domácich v novom ročníku.

sumáre:

Pescara - Sampdoria 2:3 (0:1)

Góly: 74. Celik, 90. Caprari - 31. a 76. Lopez, 60. Estigarribia, 22.000 divákov.

/za domácich Weiss do 71. min/

AS Rím - Bologna 2:3 (2:0)

Góly: 6. Florenzi, 16. Lamela - 72. a 90.+1 Gilardino, 73. Diamanti, 37.000 divákov.

Siena - Udinese 2:2 (0:2)

Góly: 70. Calaio, 77. Ze Eduardo (11 m) - 3. Basta, 5. Di Natale, ČK: 52. Lazzari (Udinese), 10.000 divákov.

FC Janov - Juventus 1:3 (1:0)

Góly: 18. Immobile - 61. Giaccherini, 78. Vučinič (11 m), 84. Asamoah, 20.000 divákov.