Juventus natiahol víťaznú šnúru, Kuckovo AC Miláno zdolalo Fiorentinu

TASR, 17. januára 2016 17:31, aktualizované 18. januára 6:38

AS Rím prekvapujúco stratil body na domácom trávniku po remíze 1:1 s posledným Hellasom Verona.

Sami Khedira z Juventusu skóruje. Foto: TASR/AP

Rím 17. januára (TASR) - V úvodnom nedeľňajšom zápase 20. kola talianskej futbalovej Serie A zvíťazil v súboji susedov z dolnej časti tabuľky FC Janov nad Palermom 4:0. Domáci dokonale využili početnú výhodu po vylúčení Sinišu Andelkoviča v 65. min, po ktorom Janovčania strelili tri góly.

Juventus Turín pokračuje v stíhacej jazde za obhajobou majstrovského titulu, keď zvíťazil na pôde Udinese hladko 4:0 a natiahol šnúru víťazstiev na desať zápasov. "Stará dáma" rozhodla o svojom triumfe už v úvodnej polhodine, keď po dvoch góloch Paula Dybalu a jednom Samiho Khediru viedla jasne 3:0. V závere prvého polčasu spečatil na 4:0 Alex Sandro. Juventusu tak v tabuľke Serie A patrí 2. miesto s dvojbodovou stratou na vedúci Neapol.

AS Rím prekvapujúco stratil body na domácom trávniku po remíze 1:1 s posledným Hellasom Verona, ktorý si na svoje konto pripísal deviatu remízu. Slovenský reprezentant v službách Rimanov Norbert Gyömbér bol celý zápas na lavičke náhradníkov.

V ďalšom dueli rímske Lazio remizovalo na ihrisku Bologne 2:2. Domáci viedli po necelých dvadsiatich minútach po góloch Emanuela Giaccheriniho a Mattia Destra už 2:0, v druhom polčase najskôr v 71. min z pokutového kopu vyrovnal Candreva a následnú početnú výhodu po vylúčení domáceho Adama Masinu využil už o šesť minút na vyrovnanie Senad Lulič.

Hráči AC Miláno získali cenný skalp, keď na San Sire zdolali Fiorentinu 2:0. "Rossoneri" nasmeroval k výhre už v 4. minúte gólom kolumbijský útočník Carlosa Bacca, výsledok spečatila v 88. minúte staronová posila Kevin-Prince Boateng. Triumf AC oslavoval aj slovenský reprezentačný stredopoliar Juraj Kucka, ktorý prišiel na ihrisko v 70. minúte. Milánčania tak poskočilo na šieste miesto tabuľky, Fiorentina je štvrtá.