Utorok 23. apríl 2024Meniny má Vojtech

Kanadskí hokejisti zvalcovali dánskych súperov

Hráč Kanady Jordan Eberle (vpravo) v kolízii s hráčom Dánska Kulianom Jakobsenom v zápase B-skupiny MS 2018 Kanada - Dánsko v dánskom Herningu 7. mája 2018. Foto: TASR/AP

Kanada si dva dni oddýchne a až vo štvrtok večer o 20.15 sa predstaví v zápase proti Nórsku. Dáni o 24 hodín skôr narazia na Fínov.

Herning 7. mája (TASR) - Kanadskí hokejisti zdolali v pondelok na MS v Dánsku domácu reprezentáciu 7:1. Zápas, v ktorom hral favorit v nízkoenergetickom rytme, rozhodoval ako jeden z dvoch hlavných arbitrov Slovák Jozef Kubuš.

B-skupina (Herning):

Kanada - Dánsko 7:1 (2:0, 3:0, 2:1)

Góly: 9. Bailey (Barzal, Schwartz), 12. Ekblad (McDavid, Schwartz), 25. Eberle (McDavid, Parayko), 27. O'Reilly (Bailey, Schenn), 28. Nugent-Hopkins, 47. Nugent-Hopkins (McDavid, Chabot), 59. Jost (Nurse, Barzal) - Jensen Aabo(Lauridsen). Rozhodcovia: KUBUŠ (SR), Ohlund (Švéd.) – Davis (USA), Kohlmüller (Nem.), vylúčení: 3:3 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 10.800 divákov.

Kanada:

McElhinney - Ekblad, Eedmundson, Parayko, Murray, Nurse, Pulock, Chabot - Nugent-Hopkins, McDavid, Schwartz - Bailey, Schenn, O'Reilly - Dubois, Horvat, Pageau - Beauvillier, Barzal, Eberle - Jost

Dánsko:

Dahm – Lassen, Larsen, Lauridsen, Jensen Aabo, D. Nielsen, Nich. Jensen, Kristensen – Nick. Jensen, Regin, Bjorkstrand – Storm, F. Nielsen, Hardt – J. Jensen, Jakobsen, Madsen – Russell.

Na odpich dynamického hokeja stačila snaživosť solídne zručných Dánov a voľnejší chod favorita. Ten takmer inkasoval aj prvý gól, navyše domáci mali k dispozícii presilovku. Lenže využívanie početnej výhody predviedol na druhej strane Bailey a o dve minúty zvýšil na 2:0 po peknej kombinácii Ekblad. Kanaďania dali do prestávky aj tretí gól, presilovkový zásah Barzala po video-reklamácii dánskej striedačky neuznali. V druhej časti však už javorový list koncertoval, využil ďalšiu presilovku a jeho sebavedomí útočníci pridali aj ďalšie dva góly. Potom si Kanaďania zobrali desaťminútové "voľno", aj tak mohli skórovať a šancu na gól dali dvoma vylúčeniami aj súperovi, ktorý to nevyužil. V tretej časti favorit neprepol zo svojho exhibičnejšieho a úspornejšieho prevodu a ponúkol niekoľko možností na čestný úspech hostiteľov. Ten sa podaril v 52. minúte, ale v obkolesení ďalších dvoch gólov súpera.

Hlasy po zápase (zdroj: iihf.com):

Ryan Nugent-Hopkins, útočník Kanady: "Náš kolektív sa začína zohrávať. V úvodnom vystúpení sme možno chceli riešiť niektoré situácie odlišne, ale už nachádzame tímovú chémiu a je to zábava."

Oliver Bjorkstrand, útočník Dánska: "Kanada má skvelé mužstvo s mnohými dobrými hráčmi. Pre nás to bol náročný súboj, súper dokázal, že je úžasný hokejový národ."