Streda 5. jún 2024Meniny má Laura

Kanadský biatlonista Leguellec vyhral šprint na 10 km v Östersunde

Kanadský biatlonista Jean-Philippe Leguellec vyplazuje jazyk v cieli pretekov Svetového pohára v šprinte mužov na 10 km vo švédskom Östersunde 1. decembra 2012. Leguellec sa stal vo švédskom Östersunde prekvapujúcim víťazom. Za náročných poveternostných podmienok obsadil druhé miesto Francúz Alexis Boeuf a tretí skončil Rakúšan Christoph Sumann.Z tria slovenských biatlonistov na štarte si najlepšie počínal Martin Otčenáš, ktorý so stratou 2:02,8 min obsadil 51. miesto. Foto: TASR/AP

Zo slovenských reprezentantov skončil najvyššie Martin Otčenáš na 51. mieste.

Östersund 1. decembra (TASR) - Kanadský biatlonista Jean-Philippe Leguellec sa stal vo švédskom Östersunde prekvapujúcim víťazom pretekov Svetového pohára v šprinte mužov na 10 km. Za náročných poveternostných podmienok obsadil druhé miesto so stratou 18,1 s Francúz Alexis Boeuf a tretí skončil Rakúšan Christoph Sumann.

Z tria slovenských biatlonistov na štarte si najlepšie počínal Martin Otčenáš, ktorý so stratou 2:02,8 min obsadil 51. miesto a o lepšie umiestnenie sa pripravil na streľbe v stoji, na ktorej minul 3 terče. Matej Kazár, ktorý v streľbe minul 4 terče, obsadil 53. miesto a Miroslav Matiaško skončil na 62. priečke.

Výsledky:

1. Jean-Philippe Leguellec (Kan.) 25:10,4 min (0 trestných kôl), 2. Alexis Boeuf (Fr.) +18,1 (1), 3. Christoph Sumann (Rak.) +24,8 (1), 4. Florian Graf (Nem.) +29,9 (1), 5. Henrik L'Abee-Lund (Nór.) +32,3 (1), 6. Simon Eder (Rak.) +35,3 (0) a Emil-Hegle Svendsen (Nór.) +35,3 (3), 8. Andreas Birnbacher (Nem.) +38,3 (2), 9. Arnd Peiffer (Nem.) +39,6 (2), 10. Martin Fourcade (Fr.) +40,2 (3),..., 51. Martin OTČENÁŠ (SR) +2:02,8 (3), 53. Matej KAZÁR (SR) +2:05,2 (4), 62. Miroslav MATIAŠKO (SR) 2:21,4 (4)

Celkové poradie SP (po 2 pretekoch): 1. Fourcade 91 b, 2. Svendsen 81, 3. Erik Lesser (Nem.) 75, 4. Dominik Landertinger (Rak.) 73, 5. Boeuf 72, 6. Jevgenij Ustjugov (Rus.) 70, 7. Erlend Bjöntegaard (Nór.) 64, 8. Peiffer 62, 9. Leguellec 60, 10. Friedrich Pinter (Rak.) 59,..., 26. MATIAŠKO 28, 31. KAZÁR 24