Utorok 23. apríl 2024Meniny má Vojtech

Gelle s Botekom postúpili v Duisburgu aj do finále K2 na 1000 metrov

Adam Botek, archívna snímka. Foto: TASR Pavel Neubauer

Duisburg 25. mája (TASR) - Slovenskí rýchlostní kanoisti Peter Gelle a Adam Botek obsadili vďaka skvelému finišu v piatkovom A-finále K2 na 1000 m na podujatí Svetového pohára v nemeckom Duisburgu druhé miesto časom 3:13,744 min.

Lepší od nich boli len domáci Nemci Max Hoff a Marcus Gross, ktorí triumfovali časom 3:11,974 min. Tretiu priečku obsadili Austrálčania Riley Fitzsimmons s Jordanom Woodom (3:14,557 min). V sobotu čaká na Gelleho s Botekom finálová účasť na polovičnej trati.

Ivana Mládková skončila vo svojej rozjazde K1 žien na 500 m na druhom mieste, rovnako aj Matej Rusnák v C1 mužov na 1000 m. Obaja si vybojovali miestenku v sobotňajšom semifinále.