Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

ME v kanoistike: Štvorkajak SR postúpil do finále na 500 m trati

Ilustračná snímka. Foto: OTO TASR/DUNA/MTI

Vo svojej piatkovej rozjazde skončili Slováci na druhej priečke o 0,367 sekundy za víťaznými Bielorusmi (1:21,781 min).

Belehrad 8. júna (TASR) - Slovenský štvorkajak v zložení Erik Vlček, Juraj Tarr, Csaba Zalka a Tibor Linka postúpil na ME v rýchlostnej kanoistike v Belehrade do finále na 500-metrovej trati.

Vo svojej piatkovej rozjazde skončili Slováci na druhej priečke o 0,367 sekundy za víťaznými Bielorusmi (1:21,781 min). Priamo do finále sa prebojovali po tri lode z oboch jázd, podarilo sa to aj Francúzom, Španielom, Nemcom a Maďarom.

Finále je na programe v nedeľu 10. júna o 10.35 h.

Botek s Gellem postúpili v K2 do finále na 1000 m trati

Slovenský dvojkajak Peter Gelle a Adam Botek postúpil na ME v rýchlostnej kanoistike v Belehrade do finále na 1000-metrovej trati.

Vo svojej piatkovej rozjazde skončili Slováci prví v čase 3:18,234 minúty pred druhými Srbmi (+0,781 s). Priamo do finále sa prebojovali po tri lode z oboch jázd, podarilo sa to aj Bielorusom, Poliakom, Švédom a Nemcom.

Finále sa uskutoční v sobotu 9. júna o 11.19 h. Slovenskú dvojicu čaká v piatok aj rozjazda na polovičnej trati, tá je na programe o 14.45 h.