Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Gelle s Botekom postúpili na MS do semifinále K2 na 1000 m

Peter Gelle (vpravo) s Adamom Botekom. Foto: archív P.G.

Obhajcovia striebra z vlaňajšieho šampionátu v Račiciach skončili v druhej rozjazde druhí s vyše sekundovou stratou na Nemcov Maxa Hoffa s Marcusom Grossom, ktorí postúpili priamo do A-finále.

Montemor-o-Velho 23. augusta (TASR) - Slovenský dvojkajak v zložení Peter Gelle, Adam Botek sa na MS v portugalskom Montemore-o-Velho prebojoval do semifinále K2 na 1000 m.

Ivana Mládková sa suverénne kvalifikovala do semifinále K1 na 500 m. V úvodnej rozjazde finišovala tretia za Bieloruskou Volgou Chudenkovou a Austrálčankou Alyce Burnettovou. Najlepšia slovenská kajakárka sa v Montemore netají ambíciami postúpiť do finále na päťstovke i v šprinte na 200 m. V C1 na 500 m idú ďalej Lucia Valová i Matej Rusnák. Talentovaná singlkanoistka dopádlovala vo svojej rozjazde na štvrtej priečke, Rusnák bol šiesty. Do semifinále vďaka času postúpila aj ženská kádvojka na 500 m s posádkou Mariána Petrušová, Martina Gogolová, ktorá skončila ôsma rovnako ako Martin Jankovec v K1 na 1000 m, pre toho sa však šampionát skončil.

Petrušová s Gogolovou sa prebojovali aj do semifinále na 200 m trati, ale v ňom obsadili až posledné 9. miesto a nepostúpili do finále. Semifinálovú účasť v C1 na 200 m žien si vybojovala Gabriela Ladičová, keď vo svojej rozjazde obsadila 3. miesto. V semifinále C1 na 1000 m sa predstaví Matej Rusnák, keď skončil v tretej rozjazde na 5. mieste.