< sekcia Šport

V 1.kole SP v Szegede sa predstaví 13 Slovákov, káštvorka v novej lodi

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Martin Baumann

Premiéru na vrcholnom podujatí absolvuje štvorkajak v zložení Peter Gelle, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka. Gelle v tejto sezóne nahradil rekonvalescenta Denisa Myšáka.

Bratislava 17. mája (TASR) - Trinásť slovenských rýchlostných kanoistov sa od piatka do nedele predstaví na úvodnom podujatí Svetového pohára v maďarskom Szegede. Premiéru na vrcholnom podujatí absolvuje štvorkajak v zložení Peter Gelle, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka. Gelle v tejto sezóne nahradil na poste "háčika" rekonvalescenta Denisa Myšáka.

„Je to prvý test v tomto roku na najvyššej medzinárodnej scéne. Uvidíme, ako sa naši najlepší popasujú s medzinárodnou konkurenciou a kam sa tá počas roka posunula. Sme zvedaví, aké majú najsilnejšie svetové tímy plány pre túto sezónu a ako sa ukážu naši nováčikovia na seniorskej scéne," povedal pre stránku canoe.sk vedúci výpravy a športový riaditeľ sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky Filip Petrla.

Káštvorka nasadne do úplne nového kajaka. „Nová loď má doraziť do Szegedu, takže ešte bude ,teplá'. Ide o osvedčenú značku Nelo od portugalského výrobcu, na ktorej jazdí 90 percent tímov. Cena sa pohybuje medzi 8 - 9-tisíc eurami. Chlapci si ju prvýkrát vyskúšajú v Szegede a veríme, že im sadne, nakoľko ju vyrobili na mieru, presne podľa požiadaviek našich pretekárov," dodal Petrla.

Seniorskú premiéru na podujatí SP bude mať Csaba Zalka, ktorý sa v K4 na 500 m predstaví spolu so Samuelom Balážom, Milanom Fraňom a Adamom Botekom. V K2 pôjde na štart na rovnako dlhej trati s Vlčekom. Medzi ženami zase zažije krst ohňom mladá kajakárka Mariana Petrušová (K1 na 1000 m a 5 km).

Nominácia SR na 1. kolo SP v Szegede:

ŽENY

Ivana Mládková K1 200 m a K1 500 m
Mariana Petrušová K1 1000 m a K1 5000 m

MUŽI

Ľubomír Beňo K1 200 m
Gábor Jakubík K1 500 m a K1 1000 m
Milan Fraňa K1 1000 m
Samuel Baláž, Tibor Linka K2 1000 m
Peter Gelle, Adam Botek K2 1000 m
Erik Vlček, Csaba Zalka K2 500 m
Peter Gelle, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka - K4 500 m
Samuel Baláž, Csaba Zalka, Milan Fraňa, Adam Botek - K4 500 m
Matej Rusnák C1 500 m a C1 1000 m

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.