Piatok 7. jún 2024Meniny má Róbert

Karviná zdolala Liberec 5:2 v českej lige, Iván a Tupta strelili gól

Ilustračná snímka. Foto: TASR Pavel Neubauer

V ďalšom dueli 10. kola vyhrala Ostrava na pôde Olomouca 3:0. Brankár domácich Matúš Macík dostal červenú kartu v 19. minúte.

Praha 30. septembra (TASR) - Futbalisti Sparty Praha zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 10. kola českej ligy nad FC Viktoria Plzeň 2:1. V drese domácich zaznamenal asistenciu slovenský reprezentant Lukáš Haraslín. Sparta potvrdila prvé miesto v tabuľke, druhá Slavia stráca tri body a v nedeľu nastúpi na pôde Teplíc.

Hráči MFK Karviná zvíťazili nad FC Slovan Liberec jednoznačne 5:2. V zápase sa strelecky presadili aj Slováci. Alex Iván zaznamenal v drese domácich gól a asistenciu, Ľubomír Tupta skóroval za Liberec.

V ďalšom dueli 10. kola vyhrala Ostrava na pôde Olomouca 3:0. Brankár domácich Matúš Macík dostal červenú kartu v 19. minúte. Jablonec uspel doma proti Slovácku 2:0, keď oba góly strelil v prvom polčase. Zlín remizoval s Českými Budějovicami 1:1.

Česká liga - 10. kolo:

AC Sparta Praha - FC Viktoria Plzeň 2:1 (2:1)

Góly: 3. Laci, 27. Kuchta – 26. Durosinmi

/L. Haraslín hral do 84. minúty - E. Jirka nastúpil v 63. min, M. Tvrdoň sedel na lavičke náhradníkov/

SK Sigma Olomouc - FC Baník Ostrava 0:3 (0:2)

Góly: 11. Tanko, 29. Ewerton, 78. Buchta, ČK: 19. MACÍK (Olomouc)

/J. Chvátal a D. Ventúra odohrali celý zápas, T. Digaňa nastúpil v 21. min, M. Macík dostal ČK v 19. min - T. Rigo odohral celý duel, F. Blažek a M. Madleňák sedeli na lavičke náhradníkov/

FC Zlín - SK Dynamo České Budějovice 1:1 (0:1)

Góly: 85. Slončík – 45.+1 Šigut

/M. Rakovan odchytal celý zápas - M. Králik odohral celý zápas, D. Šípoš sedel na lavičke náhradníkov/

FK Jablonec - 1. FC Slovácko 2:0 (2:0)

Góly: 10. Chramosta, 20. Krulich

/A. Slávik (Jablonec) sedel na lavičke náhradníkov/

MFK Karviná - FC Slovan Liberec 5:2 (3:1)

Góly: 11. IVÁN, 38. Budínský, 41. Akinyemi, 70. Memič, 83. Traore – 14. Mikula, 47. TUPTA

/D. Holec, M. Čurma a D. Krčík odohrali celý zápas, A. Iván hral do 82. min - Ľ. Tupta odohral celý duel/