Kazaň vyhral po 109 minútach, Omsk do finále Východnej konferencie KHL

Na ilustračnej snímke radosť hráčov AK Bars Kazaň. Foto: TASR/František Iván

Avangard Omsk zvíťazil nad Metallurgom Magnitogorsk v sérii celkovo 4:1.

Moskva 22. marca (TASR) - Avangard Omsk sa stal prvým finalistom Východnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy. Vo štvrtkovom piatom semifinálovom zápase zvíťazil nad Metallurgom Magnitogorsk 3:2 a celú sériu vyhral 4:1.

Na finálového súpera si ale bude musieť počkať, lebo Traktor Čeľabinsk nevyužil prvú šancu na postup a po trojnásobnom predĺžení prehral na domácom ľade s Ak Bars Kazaň 1:2. Rozhodujúci gól strelil po 108 minútach a 54 sekundách hosťujúci Danis Zarypov. Duel zaostal len o 17 sekúnd za absolútnym rekordom súťaže, o ktorý sa vlani postarali Avangard Omsk a Metallurg Magnitogorsk.

5. zápasy semifinále Východnej konferencie:

Avangard Omsk - Metallurg Magnitogorsk 3:2 /konečný stav série: 4:1, do finále postúpil Omsk/

Traktor Čeľabinsk - Ak Bars Kazaň 1:2 po trojnásobnom predĺžení /stav série: 3:2/