Na snímke vľavo Václav Nedorost (Slovan) oslavuje gól v zápase hokejovej KHL HC Slovan Bratislava - Jokerit Helsinki v Bratislave v stredu 6. januára 2016. Foto: TASR/Pavel Neubauer
Na snímke tréner HC Slovan Miloš Říha v zápase hokejovej KHL HC Slovan Bratislava - Jokerit Helsinki v Bratislave v stredu 6. januára 2016. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Belasí natiahli prebiehajúcu víťaznú šnúru v KHL už na šesť zápasov.

Bratislava 6. januára (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava natiahli prebiehajúcu víťaznú šnúru v KHL už na šesť zápasov. V stredajšom trojkráľovom stretnutí zdolali doma bojovným výkonom favorizovaný Jokerit Helsinki 4:2, keď sa dvakrát presadil český útočník Václav Nedorost a po jednom góle pridali Rok Tičar s Lukášom Kašparom. Ziskom troch bodov si "belasí" upevnili ôsmu priečku v tabuľke Západnej konferencie zaisťujúcu účasť v play off.

Zverencov trénera Miloša Říhu čaká najbližšie krátky dvojzápasový trip, na ktorom nastúpia v pondelok 11. januára o 17.30 h na ľade Spartaka Moskva a o dva dni neskôr v rovnakom čase vyzvú obhajcu Gagarinovho pohára SKA Petrohrad.

Strelecký účet otvoril Slovan

Sviatočné stretnutie prinieslo v úvode obojstranne rýchly hokej s prvým prerušením po vyše dvoch minútach. Slovan po ňom musel brániť vylúčenie Sersena a dobre zvládnuté oslabenie mohol okoreniť vedúcim gólom, Kašpar po faule Larsena v samostatnom nájazde však Karlssona neprekonal. "Belasí" následnú skrátenú presilovku nevyužili, ale v 6. minúte zvládol aktívny český krídelník súboj pri ľavom mantineli, uvoľnil sa smerom k bránke a elegantnou prihrávkou spoza nej naservíroval puk na Nedorostov bekhend - 1:0. Fínsky favorit mal k dispozícii ešte tri presilovky vrátane 11-sekundovej výhody o dvoch hráčov. Vyrovnať mohol po rýchlej kombinácii Regin, no Brust sa vyznamenal efektným presunom. Hostia sa snažili o kombinačnú hru v útočnej tretine, ale v predbránkovom priestore pôsobili staticky. Naopak Slovan sa do neho tlačil, hral dynamicky, no ďalšie góly
nepridal.

Gól na 1:0, VÁCLAV NEDOROST

Dvojgólový Nedorost

Jokerit aj po prestávke pokračoval v profesorskom hokeji. Jeho hráči síce kombinačne vynikali, cez bojujúci Slovan sa však dlho nevedeli presadiť. V polovici stretnutia primiešali do svojej hry aj prvky kanadského štýlu hokeja a z dravého dotierania pred Brustom vzišla menšia potýčka. V 33. minúte sa hosťom napokon podarilo šťastne vyrovnať, keď si Jaakolovu strelu zrazil po Brustovom zákroku do vlastnej siete Lušňák. Jokerit chcel rýchlo pridať ďalší gól, no pribrzdil ho smolný odraz Sersenovej strely od zadného mantinelu. Puk zamieril presne na hokejku nekrytého Tičara, ktorý pred bránkoviskom pohotovo zasunul puk za Karlssona - 2:1. V predposlednej minúte mohol hostí zaklincovať Jeglič, ale v samostatnom nájazde mieril len do ľavej žŕdky.

Gól na 1:1, TOPI JAAKOLA

Gól na 2:1, ROK TIČAR

Skvelý Brust

V úvode tretej tretiny vytiahol ďalší skvelý reflex pri vyloženej šanci Brust, no spoluhráči ho nepodržali. Napriek niekoľkým možnostiam nevyhodili puk z obranného pásma a utešenou strelou z prvej vyrovnal Todd. Už o dve minúty však aplaudovala vypredaná aréna znova, Nedorost dostal dobrú prihrávku do jazdy na ľavé krídlo a príklepom prepálil Karlssona. V 50. minúte dvíhali "belasí" opäť ruky nad hlavu, no hlavný arbiter po konzultácii s videorozhodcom rozpažil. V závere Slovanu výrazne skomplikoval situáciu Surový, ktorý si za vysokú hokejku vyslúžil štvorminútový trest. Brust však potvrdil svoje kvality a podržal Slovan viacerými skvelými zákrokmi, navyše tri minúty pred koncom zneškodnil aj stopercentnú príležitosť Kapanena. Víťazstvo 4:2 spečatil do prázdnej bránky Kašpar.

Gól na 2:2, DAINE TODD

Gól na 3:2, VÁCLAV NEDOROST
.

Gól na 4:2, LUKÁŠ KAŠPAR
.

Slovan Bratislava - Jokerit Helsinki 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
6. Nedorost (Kašpar, Viedenský), 35. Tičar (Sersen), 47. Nedorost (Kundrátek), 60. Kašpar (Starosta) - 33. Jaakola, 45. Todd (Regin). Rozhodovali: Beľajev, Naumov - Golovľov, Lazarev, vylúčení: 6:3, presilovky a oslabenia: 0:0, 10.055 divákov (vypredané)

Zostavy:

HC Slovan Bratislava:
Brust – Kundrátek, Barker, Švarný, Starosta, Sersen, Mihalik, Kozák – Kašpar, Viedenský, Nedorost – Jeglič, Tičar, Tvrdoň – Miklík, Surový, Bartovič – Skalický, Lušňák, Skokan

Jokerit Helsinki:
Karlsson – Jensen, Larsen, Jaakola, Lajunen, Ohtamaa, Todd – Joensuu, Regin, Kozun – Pelletier, Kennedy, Jormakka – Sallinen, Kapanen Aaltonen – Talaja, Wirtanen, Rita

V zostave HC SLOVAN proti Jokeritu Helsinki napokon jedna zmena. V treťom útoku sa do našej zostavy vracia uzdravený Michel Miklík. #VerniSlovanu

.

Miloš Říha, tréner Slovana: "Bolo to fantastické stretnutie vo výbornej atmosfére. Hráči plnili to, čo sme od nich chceli. Nepustili súpera do šancí, v rovnovážnom stave si ich hostia dokonca ani veľa nevytvorili. Myslím, že sme zaslúžene vyhrali. Poďakovanie patrí všetkým hráčom, ktorí nastúpili a hlavne divákom, ktorí nás držia na hranici postupu do play off."

Václav Nedorost, autor dvoch gólov Slovana: "Skvelé publikum, krásny zápas. Celý tím to dnes vydrel, a to sa cení. Pri prvom góle som dostal prihrávku od Lukáša pred bránku a len som do toho udrel, nebolo moc času na vymýšľanie. Pri druhom som už pri prevzatí puku vedel, čo urobím. Chcel som strieľať po výške, išlo to po zemi, no chvalabohu to tam padlo."

Lukáš Kašpar, autor štvrtého gólu Slovana: "Zaslúžili sme si vyhrať. Hrali sme dobre v defenzíve, dovolím si tvrdiť, že sme boli všeobecne aj trošku lepší. Oni hrali veľa presiloviek a práve v nich sú podľa mňa najlepším tímom v celej súťaži. Aj preto sme si víťazstvo zaslúžili."

Erkka Westerlund, tréner Jokeritu: "Dobrý hokej. Slovan bol v prvej tretine jasne lepší. V druhej časti sme začali hrať dobre aj my, vyrovnali sme a mali hru vo svojich rukách. So súperom sme ale stratili gólový kontakt. Aj v záverečnom dejstve sme mali niekoľko šancí, no Slovan podržal výborný brankár Brust."

8. SLOVAN 48 16 9 4 19 121:117 70
--------------------------------------------------------------------------------
9. Záhreb 49 16 6 8 19 112:129 68
10. Minsk 45 17 3 7 18 113:120 64
11. Spartak Moskva 45 16 4 5 20 108:124 61
12. Dinamo Riga 44 11 7 7 19 98:108 54
13. Viťaz 47 12 7 2 26 93:128 52
14. Čerepovec 46 9 7 5 25 101:131 46
.

Na snímke zľava brankár Henrik Karlsson (Jokerit), Lukáš Kašpar (Slovan) a Philip Larsen (Jokerit) v zápase hokejovej KHL HC Slovan Bratislava - Jokerit Helsinki v Bratislave v stredu 6. januára 2016.

Na snímke Marek Tvrdoň (Slovan) v zápase hokejovej KHL HC Slovan Bratislava - Jokerit Helsinki v Bratislave v stredu 6. januára 2016.

Na snímke tréner HC Slovan Miloš Říha v zápase hokejovej KHL HC Slovan Bratislava - Jokerit Helsinki v Bratislave v stredu 6. januára 2016.V popredí uzdravený Michel Miklík, ktorý sa vrátil do zostavy Slovana.

Na snímke lavička Slovana, vľavo tréner Miloš Říha, vpravo brankár Barry Brust v zápase hokejovej KHL HC Slovan Bratislava - Jokerit Helsinki v Bratislave v stredu 6. januára 2016.

Na snímke vpravo v pozadí brankár Barry Brust (Slovan) a vľavo v popredí Peter Regin (Jokerit) v zápase hokejovej KHL HC Slovan Bratislava - Jokerit Helsinki v Bratislave v stredu 6. januára 2016.