KHL: Čajkovský skóroval, no jeho Jekaterinburg prehral s Novosibirskom

Na snímke slovenský reprezentant Michal Čajkovský. Foto: TASR/Martin Baumann

Pre dvadsaťpäťročného zadáka to bol ôsmy gól v sezóne, dokopy nazbieral v 40 dueloch 19 bodov.

Moskva 16. januára (TASR) – V prvom utorkovom zápase hokejovej KHL zvíťazil Metallurg Magnitogorsk na ľade Avangardu Omsk 4:3 po predĺžení. Rozhodujúci presný zásah si pripísal v 62. minúte Andrej Čibisov.

Traktor Čeľabinsk triumfoval nad Jurgou Chanty-Mansijsk 4:0 a pripísal si dôležité body v boji o play off. Slovenský obranca Michal Čajkovský strelil jediný gól Avtomobilistu Jekaterinburg, ktorý prehral na domácom ľade so Sibirom Novosibirsk 1:4. Pre dvadsaťpäťročného zadáka to bol ôsmy gól v sezóne, dokopy nazbieral v 40 dueloch 19 bodov.

Sumáre:

Avangard Omsk – Metallurg Magnitogorsk 3:4 pp (1:1, 2:1, 0:1 – 0:1)
11. Petersson, 31. Semionov, 38. Medvedev – 2. Boltanov, 35. Dronov, 51. Wolski, 62. Čibisov

Jugra Chanty-Mansijsk – Traktor Čeľabinsk 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
2. Szczechura, 18. Videll, 30. Bailen, 33. Gynge

Avtomobilist Jekaterinburg – Sibir Novosibirsk 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
3. ČAJKOVSKÝ – 4. Zyrianov, 7. Vereščagin, 39. Sannikov, 60. Enlund

Lada Togliatti – Barys Astana 4:3 pp (2:1, 0:2, 1:0 – 1:0)
7. Zernov, 17. Skorochodov, 54. Ch. Genoway, 61. Mastrjukov – 4. Makljukov, 32. Starčenko, 40. Starčenko

Lokomotiv Jaroslavľ – Admiral Vladivostok 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
43. Kozun – 47. Glazkov, 50. Miščenko, 60. Voronin

Severstal Čerepovec – Torpedo Nižnij Novgorod 3:4 po sn (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0, 0:1)
6. Ščerbina, 25. Černov, 42. Jevsejenkov – 17. Barancev, 24. Galuzin, 56. Daugavinš, rozhodujúci sam. nájazd: Paršin

Dinamo Minsk – Amur Chabarovsk 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)