Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

Slovan prehral ďalší zápas, CSKA Moskva podľahol 2:4

Na snímke tréner Slovana Miloš Říha. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Zverenci trénera Miloša Říhu zakončia náročný trip v sobotu duelom na štadióne Severstaľu Čerepovec.

Moskva 27. októbra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali aj druhý zápas v rámci piateho tripu prebiehajúcej sezóny KHL. Po debakli 1:6 so SKA Petrohrad podali vo štvrtok zlepšený výkon, no aj tak podľahli ďalšiemu favoritovi súťaže CSKA Moskva na jeho ľade 2:4.

Zverenci trénera Miloša Říhu zakončia náročný trip v sobotu o 16.00 h duelom na štadióne Severstaľu Čerepovec.
CSKA Moskva - Slovan Bratislava 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Góly: 19. Popov (Sergejev, Panin), 39. Kutuzov (Svetlakov), 44. Mamin (Muršak), 60. Enlund - 17. Cheechoo, 59. Nedorost (Meszároš, Cheechoo). Rozhodovali: Cyplakov, Ravodin - Raming, Otmachov, vylúčení: 10:9 na 2 min, navyše: Taffe 10 min, Chipchura 5 min za zhodenie rukavíc - Pivcakin 10 min, 5 min za zhodenie rukavíc, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

CSKA Moskva: Sorokin - Denisov, Naumenkov, Kutuzov, Pivcakin, Sergejev, Panin, Alexejev - Enlund, Svetlakov, Telegin - Petrov, Popov, Kugryšev - Muršak, Osnovin, Mamin - N. Kvartalnov, Andronov, Scott - D. Kvartalnov

Slovan Bratislava: Pogge - Starosta, Bačík, Meszároš, Plastino, Ďaloga, Rosandič - Cheechoo, Taffe, Hlinka - Valský, Jeglič, Nedorost - Lušňák, Chipchura, Skalický - Šiška, Zigo, Petráš - Vopelka

Zápas mal v úvode rýchly spád, čomu pomohli vylúčenia na oboch stranách. Najprv si v početnej výhode zahrali domáci, Kugryšev si nakorčuľoval na prihrávku pred bránku, ale Pogge výborne vykryl priestor a s jeho strelou si poradil. Polminúty pred koncom presilovky prišiel faul Kugryševa a Slovan dal pri hre 4 na 4 takmer gól. Meszárošova strela po peknej akcii hostí však skončila len na žŕdke Sorokinovej bránky. Kapitána hostí vzápäť pri obrannom zákroku trafil puk a z ľadu mu museli pomáhať spoluhráči. Do duelu sa však po pár minútach vrátil. V ďalšom priebehu diváci veľa šancí nevideli. Slovan si bez väčších problémov poradil s útočnými snahami favorita, no ani sám sa príliš často nedostával pred bránku súpera. Nepomohla mu ani ďalšia presilovka v 14. minúte. V 17. minúte však Cheechoo potiahol puk do útočného pásma, tesne za modrou vypálil príklepom a nachytal Sorokina - 0:1. Slovanu ale vedenie dlho nevydržalo. V 19. minúte sa pred bránkou najlepšie zorientoval Popov a dorazil do siete odrazenú strelu Sergejeva - 1:1.

"Belasí" v úvode druhej tretiny ubránili aj druhú početnú výhodu moskovského celku a v 26. minúte sa takmer opäť ujali vedenia. Veľmi dobré striedanie predviedol štvrtý bratislavský útoku, Sorokin však zmaril šancu Ziga i následnú tutovku Petráša. Vzápätí však prišlo zbytočné vylúčenie Rosandiča a hostia sa opäť dostali pod tlak. CSKA pridal na obrátkach a stupňoval tempo, no na dobre organizovanú defenzívu súpera to stále nestačilo. Slovan hrozil sporadicky, no o to nebezpečnejšie. V 31. minúte predviedol rýchly brejk a Jegliča delili od gólu iba milimetre. V ďalšom priebehu ale už dominovali domáci favoriti. Pomohla im k tomu nedisciplinovanosť hostí, ktorí do konca druhej tretiny pridali ďalšie dva fauly a ten posledný Starostu hráči CSKA potrestali. V 39. minúte nabil Svetlakov na modrú Kutuzovovi a ten tvrdou ranou zvýšil na 2:1.

Ďalšia rana pre zverencov trénera Miloša Říhu prišla v 44. minúte. Po nevyužitej presilovke spravil obrovskú chybu Pogge, ktorý vykorčuľoval za pukom za svoju bránku, no prihral ho len na hokejku dotierajúceho Mamina a ten nemal problém ho zasunúť do siete - 3:1. Slovan sa mohol dostať do zápasu deväť minút pred koncom, keď mal k dispozícii minútovú výhodu piatich proti trom, ale nedokázal ju premeniť na gól. Najväčšiu šancu mal Plastino, ktorý sa neúspešne snažil na niekoľkokrát pretlačiť puk do siete. Záver zápasu poznačili početné vylúčenia, nechýbala ani bitka medzi Chipchurom a Pivcakinom. Slovanu sa v 59. minúte pri hre bez brankára podarilo znížiť, keď sa trafil Nedorost, no nebolo to už nič platné. V poslednej minúte totiž Cheechoova nepresná prihrávka prešla cez celé ihrisko až do prázdnej bránky. Gól pripísali Enlundovi - 4:2.