Slovan do tretice zdolal Lev, v Prahe zvíťazil 4:3

Na snímke v popredí uprostred tréner tímu Slovana Rostislav Čada a v pozadí jeho asistent Svatopluk Číhal sa radujú z víťazstva nad Levom Praha, vpravo Roman Kukumberg a vľavo kapitán Ján Lipiansky. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Belasým sa tak podarilo zvíťaziť nad Levom aj v treťom česko-slovenskom derby Kontinentálnej hokejovej ligy a opäť o jeden gól.

Bratislava 15. januára (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili aj v treťom česko-slovenskom derby v KHL, keď v utorok v pražskej O2 Aréne zdolali domáci HC Lev opäť o gól 4:3.

"Belasí", ktorí nastúpili na zápas bez Ľubomíra Višňovského, no s najnovším prírastkom v obrane Tomášom Mojžíšom, viedli v úvode druhého dejstva už 4:1 a na ľade dominovali. Domáci sa však v druhej tretine vrátili do zápasu, keď dvoma gólmi znížili na 3:4. Lev duel poriadne zdramatizoval, no vyrovnať sa mu už nepodarilo.

Zverenci trénera Rostislava Čadu sa najbližšie predstavia v piatok 18. januára na ľade Jugry Chanty-Mansijsk.

HC Lev Praha - Slovan Bratislava 3:4 (1:3, 2:1, 0:0)

Góly: 1. Klepiš (Nakládal), 27. Klepiš, 40. Rachůnek (Klepiš, Nakládal) - 6. Bakoš (Miklík), 8. Ölvecký (Daňo), 15. Bližňák (Miklík, Ďatelinka), 24. Kytnár (Sersen, Kukumberg). Rozhodcovia: Bulanov, Sergejev - Birin, Medvedev (všetci Rus.), vylúčení: 4:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 15.543 divákov

Lev Praha: Štěpánek - Němec, Lepistö, Nakládal, Krejčík, Hunkes, Oystrick, Mikuš - Gynge, Novotný, Danielsson - Klepiš, Vrána, Rachůnek - Niživijs, Karamnov, Hossa - Cipulis, Cingel, Surový - Řepík

Slovan Bratislava: Janus - Sersen, Sigalet, Tabaček, Mojžíš, Ďatelinka, Švarný, Mihálik - Miklík, Bližňák, Bakoš - Bartovič, Lipiansky, Hudáček - Kukumberg, Kytnár, Kudrna - Daňo, Ölvecký, Mikúš

Domáci hráči mali vynikajúci štart do zápasu a už v prvej minúte sa ujali vedenia, keď Klepiš dorazil do siete odrazený puk. Napriek úvodnému zásahu Pražanov mala hra vyrovnaný priebeh a dobrý spád. Postupne prebral aktivitu Slovan a tak domácim vydržalo vedenie iba do 6. minúty. Bakoš sa na kruhu šikovne zbavil obrancu a presnou strelou do pravého horného rohu vyrovnal - 1:1. Netrvalo ani dve minúty a "belasí" sa dostali do vedenia. Daňo sa oprel do strely, Štěpánek iba vyrazil pred seba a Ölvecký pohotovo dorazil - 2:1. Slovan mohol pridať tretí kúsok v následnej presilovke, ale tvrdá strela Tabačka sa neujala. To ale hosťom, ktorých hnali dopredu hlasivky tisícok fanúšikov, nemuselo vôbec prekážať, keďže si to vynahradili v 15. minúte. Štěpánek neudržal tvrdú strelu Miklíka od mantinelu, puk zastavil na bránkovej čiare a tam bol najrýchlejšie Bližňák, ktorý zvýšil už na 3:1. Gól padol opäť po chybe domácej obrany, ktorá si nevedela rady s rýchlymi útočníkmi súpera a zle čistila priestor pred vlastnou bránkou.

KHL: Belasá invázia v Prahe

Druhú tretinu odštartovali hostia v početnej výhode, ale príliš im nevyšla. Stále však mali na ľade prevahu a ich rýchle prechody do útoku boli pre súpera veľmi nebezpečné. V 22. minúte sa individuálne predviedol opäť Bakoš, ktorý sa výbornou sťahovačkou zbavil obrancu, no sám pred brankárom ani na dvakrát neuspel. "Belasá" ofenzíva ale nepoľavila a štvrtý gól na seba nenechal dlho čakať. V 24. minúte vypálil od modrej Sersen a Kytnár tečoval puk do siete - 4:1. Po dlhšej dobe sa dostali nebezpečne blízko k bránke aj domáci hráči, no Janus si s prudkou Vránovou strelou poradil. V 27. minúte ale prišla chyba "belasých" na obrannej modrej a domáci išli do prečíslenia 4 proti 2, ktoré aj so šťastím využil Klepiš - 2:4. Gól domácich nakopol a okamžite prebrali iniciatívu. V krátkom slede sa dostali do niekoľkých nebezpečných šancí. Slovan sa však ubránil aj následnému oslabeniu a z brejkov si vytvoril niekoľko gólových príležitostí. Najväčšiu spálil Miklík, keď napálil len do žŕdky. Hostia v závere príliš otvorili hru a 34 sekúnd pred koncom tretiny znížil Rachůnek na 3:4.

V tretej tretine sa hra prelievala od jednej bránky k druhej, ale chýbali výraznejšie šance. Pražskí hokejisti sa pokúšali rozobrať obranu súpera, no viazla im kombinácia. Slovan nevyužil šancu definitívne rozhodnúť počas presilovky a tak bol zápas napínavý až do posledných sekúnd. Domáci si zahrali ešte dve presilovky aj power play, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.

KHL: Slovan vyhral derby v Prahe

KHL: R. Čada dojatý k slzám

Rostislav Čada, tréner Slovana: "Dnes večer sme videli najlepšie stretnutie z troch vzájomných zápasov. Bolo najrýchlejšie, najdramatickejšie až do samého záveru. Aj keď sme dostali rýchly prvý gól, mali sme najlepšiu prvú tretinu, v ktorej sme získali rozhodujúci náskok. Keď sme viedli 4:2, mali sme možnosť zvýšiť vedenie a upokojiť hru. Bohužiaľ sme dovolili súperovi streliť kontaktný gól a v závere nás to stálo mnoho síl."

Jaroslav Janus, brankár Slovana: "Som rád, že chalani opäť ukázali charakter mužstva a vyhrali sme 4:3. Za stavu 4:1 bolo vidieť, že chalani chceli útočiť, keďže sme dávali góly. Súper však potom začal viacej korčuľovať, dostal sa do lepších šancí a my sme inkasovali. Posledné zápasy dostávame stále tri góly, musíme na tej obrane popracovať. Ale dnes sme boli lepší."

Michal Sersen, obranca Slovana: "Za stavu 4:1 sme spravili chyby, dostali sme po nich zbytočné góly, ale dôležité je, že sme to udržali a získali tri body."

Václav Sýkora, tréner HC Lev: "Súhlasím s tým, že pre výsledok zápasu bola rozhodujúca prvá tretina. Do zápasu sme vstúpili veľkolepo, keď sme strelili gól, ale možno pod dojmom toho úvodu sme zabudli na zadné vrátka a prišli dva rýchle góly Slovana. Musíme hrať celých 60 minút tak, ako sme hrali druhú tretinu, inak nie je šanca na úspech."