Utorok 21. máj 2024Meniny má Zina

Haščák skóroval, Riga zdolala Novokuzneck po predĺžení

Na archívnej snímke vľavo Mário Bližňák (Slovan) strieľa gól 4. gól, ktorý bol víťazný, vpravo prekonaný Curtis Sanford, druhý sprava Kiril Kapustin a druhý sprava Igor Musatov (Lokomotiv) počas hokejového zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava - Lokomotiv Jaroslavľ 8. decembra 2013 v Bratislave. Foto: TASR/Martin Baumann

Hokejisti Lokomotivu Jaroslavľ prehrali na domácom ľade s Torpedom Nižnyj Novgorod 1:4, čo je dobrá správa aj pre Slovan Bratislava.

Moskva 15. januára (TASR) - Hokejisti Dinama Riga zvíťazili v stredajšom zápase KHL nad Metallurgom Novokuzneck 4:3 po predĺžení. Z dvoch slovenských útočníkov v drese lotyšského tímu sa bodovo presadil Marcel Haščák, ktorý v 37. minúte poslal z presilovky svoj tím do vedenia 3:2. Marcel Hossa nebodoval.

Lokomotiv je totiž aktuálne na 8. mieste Západnej konferencie so zisko 66 bodov. V ďalších dueloch vyhrali hráči CSKA Moskva nad Novosibirskom 3:2 po nájazdoch, Kazaň vyhrala 2:1 v Čerepovci a Podolsk so slovenským centrom Martinom Cibákom prehral s Mytišči 1:2. Slovan zvíťazil v riadnom hracom čase nad Chabarovskom 3:2 a dostal sa pred Čerepovec na 10. miesto Západnej konferencie.

V šlágri zdolal Petrohrad na domácom ľade Dinamo Moskva 6:3. Slovenský obranca Dominik Graňák v hosťujúcom drese nebodoval.