Slovan nezvládol dôležitý zápas v Rige. S Dinamom prehral 2:3

Na snímke striedačka Slovana, v pozadí tréner Miloš Říha Foto: TASR/Pavel Neubauer

V tabuľke Západnej konferencie zotrvali na 12. priečke, na ôsmu pozíciu zaručujúcu účasť v play off strácajú po sobote 14 bodov.

Riga 10. decembra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava nezvládli mimoriadne dôležitý sobotňajší zápas v KHL. Proti Dinamu Riga nenadviazali na úspech z Helsínk a prehrali 2:3. V tabuľke Západnej konferencie zotrvali na 12. priečke, na ôsmu pozíciu zaručujúcu účasť v play off strácajú po sobote 14 bodov.

Po poslednom tripe v kalendárnom roku 2016 čaká zverencov Miloša Říhu reprezentačná prestávka a následne 10-zápasová domáca séria, ktorá bude kľúčová z pohľadu naplnenia tohtosezónnych ambícií.

Svižnú prvú tretinu otvorilo Dinamo tlakom na Poggeho bránku. Do tempa ho dostala najmä presilovka pri vylúčení Halamu, v ktorej zahodil obrovskú možnosť pred odkrytou bránkou Sčastlivyj. Pogge sa vyznamenal i pri ďalších sľubných príležitostiach aktívnejších domácich. Postupom času sa síce aj Říhovi zverenci dostali do palebných pozícií, ale Kalninša tlaku nevystavili. Rižania sa napokon dostali do vedenia ako prví, keď si v 18. minúte nešťastne zrazil Lipsbergsovu prihrávku do siete Ďaloga.

V strednej časti pribudlo viacero nepresností na oboch stranách a hra sa viac-menej vyrovnala. Slovan sa odhodlal k aktívnejšiemu napádaniu, niekoľko minút mal aj navrch, ale z jedinej a zároveň najväčšej príležitosti v dominantnejšom časovom úseku nevyrovnal. Z tempa prvej tretiny mierne upadlo, priamo úmerne išla dole aj kvalita hokeja. Slovan nedokázal súpera dostať pod taký tlak, aby si vytvoril sériu gólových šancí s úspešnou koncovkou, Rige zasa stačilo najtesnejšie skóre a zamerala sa predovšetkým na udržanie čistého konta.

Priemerný hokej rozprúdila až séria gólov v tretej tretine. Druhý úder zasadil Slovanu v 51. minúte z dorážky Mikelis Redlihs a nabudil súpera. Ďaloga pri aktívnom prechode do útočného pásma vybojoval presilovku, ktorú po spolupráci najproduktívnejšieho dua "belasých" Taffe - Cheechoo využil druhý menovaný. K očakávanému tlaku o vyrovnajúci gól však neprišlo. Kopecký nevyhodil čistý puk z obranného pásma a nepripraveného Poggeho prekonal Maije. Najlepšia chvíľka hostí v stretnutí prišla až v samom závere. Po oddychovom čase znížil na 2:3 Taffe, no vyrovnania sa už Slovan pri hre bez brankára nedočkal.

Miloš Říha, tréner Slovana:
"Prvú tretinu sme zaspali, domáci boli nabudení, dohrávali nás. V celku sme to ustáli, bolo to len jediný o gól. V druhej tretine sme prevzali iniciatívu, boli tam šance, no žiaľ, bez gólov. V tretej tretine sa hral vyrovnaný hokej, my sme góly nedali, naopak, naše chyby súper potrestal. Nepoložili sme sa. Prvá päťka predviedla posledné minúty dobrý hokej, zomkla súpera, mala tlak, ďalšie šance. Škoda, že to tam nepadlo, za záver by sme si bodík určite zaslúžili."

Dinamo Riga - Slovan Bratislava 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)

Góly: 18. Lipsbergs, 51. M. Redlihs (Shugg, Sestito), 52. Meija (Darzinš) - 51. Cheechoo (Taffe, Kundrátek), 59. Taffe (Jeglič). Rozhodovali: Vasilev, Šeňov - Gordenko, Tomilov, vylúčení: 3:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1184 divákov.

zostavy:

Dinamo Riga: Kalninš - Freibergs, Galvinš, J. Redlihs, Jerofejevs, Mullen, Cibulskis - Meija, Bičevskis, Darzinš - Skvorcovs, Ščastlivij, Kulda - M. Redlihs, Sestito, Shugg - Pavlovs, Lipsbergs, Saulietis

Slovan Bratislava: Pogge - Kundrátek, Sersen, Švarný, Plastino, Rosandič, Bačik, Luža, Ďaloga - Cheechoo, Taffe, Kopecký - Lušňák, Chipchura, Jeglič - Petráš, Halama, Hlinka - Pätoprstý, Šiška, Vopelka