Slovan Bratislava prehral s Omskom 3:5

Na snímke zľava Václav Nedorost , tréner Petri Matikainen, Mário Bližňák a Žiga Jeglič (všetci Slovan)v zápase hokejovej KHL HC Slovan Bratislava - Avantgard Omsk 8. decembra 2014 v Bratislave. Foto: TASR/Martin Baumann

Zverenci trénera Petriho Matikainena tak zaznamenali tretie prehru v rade.

Bratislava 8. decembra (TASR/Teraz.sk) – Hokejisti Slovana Bratislava odštartovali sedemzápasovú sériu domácich zápasov KHL pondelňajšou prehrou s Avangardom Omsk 3:5. "Belasí" tak zaznamenali tretiu prehru v rade, figurujú na poslednej priečke tabuľky Západnej konferencie a na 8. miesto, ktoré znamená účasť v play off, strácajú už desať bodov.

Zverenci trénera Petriho Matikainena sa najbližšie stretnú v stredu 10. decembra o 19.00 h s Barysom Astana. Potom ich čaká Salavat Julajev Ufa, Jokerit Helsinki, Lada Togliatti, Neftechimik Nižnekamsk a kalendárny rok zakončia duelom so SKA Petrohrad (26. decembra).

Slovan Bratislava - Avangard Omsk 3:5 (0:3, 1:0, 2:2)

Góly: 40. Tičar (Sersen), 55. Netík (Tičar, Jeglič), 60. Murley (Vondrka, Bartovič) - 14. Kuľaš (Kolarik), 16. Kalinin (Paršin), 19. Paršin (Sobotka), 51. Perežogin (Gustafsson, Kolarik), 59. Perežogin. Rozhodcovia: Gusev, Bukin - Sivov, Šeľanin, vylúčení: 3:2, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 7504 divákov.

Slovan Bratislava: Janus – Sersen, Starosta, Štajnoch, Baranka, Brejčák, Sigalet – Surový, Nedorost, Ružička – Netík, Tičar, Jeglič – Bartovič, Murley, Vondrka – Šťastný, Bližňák, Ölvecký

Avangard Omsk: Barulin – Blaťák, Gustafsson, Kuľaš, Ljamin, Vasilev, Pivcakin, Lauta, Kulik – Kalinin, Sobotka, Paršin - Berdnikov, Vandell, Lemťugov – Kolarik, Popov, Perežogin – Rasskazov, Kurjanov, Semenov

Prvá tretina patrila Omsku

Hostia si vypracovali prvú veľkú šancu už po 62 sekundách, keď sa pred Janusa natlačili až traja a Kolarik trafil žŕdku. Na druhej strane sa pokúšali otvoriť skóre Brejčák a Vondrka, no Barulinovi ich ľahké strely nerobili žiadne problémy. Avangard bol oveľa nebezpečnejší a kontroloval priebeh zápasu. V 10. minúte si vypracoval veľkú možnosť jeho štvrtý útok, no Rasskazov so Semenovom Janusa neprekonali. To sa podarilo až v 14. minúte Kuľašovi, ktorý sa presadil strelou z pravého kruhu. O dve minúty neskôr bolo už 0:2. Paršin prihral pri presilovke spoza bránky Kalininovi a ten pretlačil puk do siete. Slovan do prestávky inkasoval aj tretíkrát, po prečíslení 2 na 1 rozvlnil sieť Paršin.

Hráči Omska v druhej tretine kontrolovali duel a Slovanu takmer nič nedovolili. Štvrtý gól mohli pridať v 23. minúte počas presilovky, no domácich podržal Janus. Brankár Slovana zachránil aj v 27. minúte, keď zlikvidoval veľkú šancu Sobotku. Český center mal smolu aj v 33. minúte, keď opečiatkoval žŕdku domácej bránky. Slovan za 15 minút v druhej tretine vyslal na Barulina iba chudobné štyri strely. V závere sa však dokázal presadiť Tičar, ku ktorému sa dostal v 40. minúte odrazený puk a slovinský útočník ho bekhendom dopravil do odkrytej siete - 1:3.

Slovan v 3. tretine zabral

Slovan v úvode tretej tretiny zabral a v krátkom slede ohrozili Barulina Netík, Tičar a Brejčák. Tréner hostí na to reagoval oddychovým časom, no jeho zverencom príliš nepomohol, pretože aj v ďalšom priebehu boli lepší domáci hráči. Na ľade bolo vidieť najmä tretí Tičarov útok. V 46. minúte predviedli šikovnú akciu, na ktorej konci bola strela Netíka, no Barulina neprekonala. V 51. minúte však vyšla hosťom nacvičená akcia, keď Gustafssonovu strelu tečoval Perežogin a puk skončil v sieti - 1:4. Slovan sa nevzdal a v 55. minúte upravil na 2:4 Netík, ktorému výborne prihral Tičar. Domáci ešte chceli zabojovať o body, no v závere si dal vlastný gól Sersen, ktorý sa snažil zablokovať prihrávku Perežogina. Na konečných 3:5 upravil 29 sekúnd pred koncom Murley.

Petri Matikainen, tréner Slovana: "Začali sme dobre, no potom sme opäť dostali ľahké góly a bolo ťažké sa vrátiť do zápasu. Najmä proti takému silnému tímu ako je Omsk. Ak ho necháte hrať, zrazu prehrávate 0:3. Viem, že máme mladý tím, no v tejto časti sezóny by sme už mali byť schopní hrať disciplinovanejšie, pokojnejšie a trpezlivejšie. Ale Avangard bol dnes lepší a gratulujem mu k víťazstvu."

Martin Štajnoch, obranca Slovana: "Každý zápas si hovoríme, že zo začiatku na nich nabehneme. V Soči sme nabehli, prvá tretina super, príde druhá a je po zápase. V Diname prvých päť minút dobre, no potom sme dostali štyri góly a bolo po zápase. Dnes sme opäť začali dobre, mali sme aj nejaké šance, no potom sme dostali z pološance gól a zase sme boli na tom istom. Ťažko sa na to odpovedá. Pri tom piatom góle to bolo prečíslenie traja na jedného. Tam som si mohol vybrať, komu to prihrá. Chcel som aspoň chytiť prihrávku, no nakoniec som ju tečoval do siete."

Jaroslav Janus, brankár Slovana: "Snažíme sa pripraviť na každý zápas, ale stále sa trápime. Verím tomu, že príde nejaký, ktorý vyhráme a všetci sa na ňom chytíme. To by pomohlo celému tímu."

Raimo Summanen, tréner Omska: "Prvých päť minút bolo náročných. Slovan mal šance, no nepodarilo sa mu skórovať. Potom sme sa zlepšili. V druhých desiatich minútach prvej tretiny aj v druhej sme hrali dobre a s tým som spokojný."