Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

KHL: Astana prehrala s Omskom vysoko 2:7, Laco musel striedať

Gólman Ján Laco v bránke tímu Barys Astana Foto: KHL.ru

Tridsaťštyriročný slovenský reprezentant odišiel z bránky v 23. minúte za stavu 0:5.

Moskva 21. januára (TASR) - Hokejovému brankárovi Jánovi Lacovi nevyšiel štvrtkový zápas KHL, v ktorom jeho Barys Astana prehral na domácom ľade s Avangardom Omsk vysoko 2:7. Tridsaťštyriročný slovenský reprezentant odišiel z bránky už po 128 sekundách za stavu 0:2, keď ho nahradil Pavel Polujektov. Ten však v bránke vydržal iba do 22. minúty a stavu 0:5, keď sa medzi tri žŕdky postavil opäť Laco a duel už dochytal dokonca.

KHL - sumáre:

Barys Astana - Avangard Omsk 2:7 (0:4, 1:1, 1:2)
Góly: 28. Dawes, 54. Starčenko - 1. Sobotka, 3. Alexandrov, 9. Sobotka, 18. Lemťugov, 22. Lemťugov, 58. Alexandrov, 60. Fišenko

Jugra-Chanty Mansijsk - Lada Togliatti 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)
Góly: 36. Jacenko - 6. Komarov, 14. Gurkin, 15. Strelcov, 27. Krysanov, 53. Strelcov

Metallurg Magnitogorsk - AK Bars Kazaň 1:0 pp a sn (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0)
Rozh. nájazd: Wolski

Salavat Julajev Ufa - HK Soči 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Góly: 41. A. Kosticyn, 44. Krikunov, 55. Mamašev

Jokerit Helsinki - Metallurg Novokuzneck 6:2 (1:1, 2:0, 3:1)
Góly: 2. Larsen, 22. Sallinen, 34. Kozun, 41. Sallinen, 45. a 59. Aaltonen - 8. Poliščuk, 42. Jerdakov

SKA Petrohrad - Admiral Vladivostok 3:4 pp a sn (0:2, 1:1, 2:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 22. Čudinov, 41. Dadonov, 56. Čudinov - 19. Sajustov, 20. Gorškov, 36. Podšendjalov, rozh. nájazd Blum

Viťaz Moskovská oblasť - Severstaľ Čerepovec 3:2 pp (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Góly: 39. Drugov, 42. Koroľjov, 61. Kučerjavenko - 44. Kagarlitskij, 46. Monachov

Spartak Moskva - Amur Chabarovsk 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 18. Glazačev, 22. Klimenko - 28. Skladničenko

Dinamo Riga - Sibir Novosibirsk 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Góly: 23. Pavlovs, 28. Pavlovs