Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

KHL: Moskovské CSKA zdolalo Nižnij Novgorod a vyrovnalo stav série

Na archívnej snímke radosť hráčov CSKA Moskva Foto: TASR - Michal Svítok

Lídrom ofenzívy domácich bol kanadský legionár Geoff Platt, autor dvoch gólov a asistencie.

Moskva 9. marca (TASR) - Hokejisti CSKA Moskva zvíťazili v stredajšom druhom zápase semifinále Západnej konferencie KHL nad Torpedom Nižnij Novgorod 5:1 a vyrovnali stav série play off na 1:1. Lídrom ofenzívy domácich bol kanadský legionár Geoff Platt, autor dvoch gólov a asistencie.

Rovnaký stav série je aj v súboji Dinama Moskva s obhajcom titulu SKA Petrohrad. Moskovčania vyhrali v stredu 4:3 po predĺžení, v 77. minúte rozhodol Alexander Osipov.

KHL - play off

Západná konferencia - semifinále - 2. zápasy

CSKA Moskva - Torpedo Nižnij Novgorod 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Góly: 6. Telegin, 18. Platt, 32. Ožiganov, 34. Platt, 45. Žarkov - 28. Jegoršev.
/stav série: 1:1/

Dinamo Moskva - SKA Petrohrad 4:3 pp (2:0, 1:3, 0:0 - 1:0)
Góly: 4. Karpov, 13. Šipov, 25. Brijukin, 77. Osipov - 24. Gusev, 25. Kablukov, 35. Šipačov.