KHL: Obranca Slovana Lukáš Kozák dostal trojzápasový dištanc

Lukáš Kozák (druhý sprava). Foto: TASR/Michal Svítok

Disciplinárna komisia súťaže ho suspendovala za zákrok na útočníka Nikitu Guseva v prvej tretine súboja na ľade SKA Petrohrad (1:7).

Moskva 25. augusta (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava sa v najbližších troch zápasoch v KHL musia zaobísť bez potrestaného obrancu Lukáša Kozáka. Disciplinárna komisia súťaže ho suspendovala za zákrok na útočníka Nikitu Guseva v prvej tretine súboja na ľade SKA Petrohrad (1:7). Informoval o tom v piatok oficiálny web KHL.

V 12. minúte narazil slovenský zadák na mantinel protihráča, rozhodcovia tento zákrok nevyhodnotili ako nedovolený. Až po dodatočnom preskúmaní udelila disciplinárka Kozákovi zápasový trest. Dvadsaťpäťročný hokejista "belasých" tiež dostal nešpecifikovanú finančnú pokutu a trojzápasovú suspendáciu.

"Belasí" v KHL pokračujú druhým súbojom už v piatok 25. augusta na ľade Lokomotivu Jaroslavľ (18.00 h), domácim fanúšikom sa prvýkrát v novej sezóne predstavia v stredu 30. augusta o 19.00 h, keď privítajú Dinamo Minsk.