Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

KHL: Meszároš potiahol Sibir za víťazstvom gólom a asistenciou

Na archívnej snímke Andrej Meszároš Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Hokejisti Sibiru Novosibirsk vyrovnali stav semifinálovej série 2. kola play off KHL s Metallurgom Magnitogorsk na 1:1

Ufa 9. marca (TASR) - Hokejisti Sibiru Novosibirsk vyrovnali stav semifinálovej série 2. kola play off KHL s Metallurgom Magnitogorsk na 1:1, pod čo sa výrazne podpísal Andrej Meszároš. Slovenský obranca sa na triumfe 3:1 v druhom dueli podieľal gólom a asistenciou, keď najskôr v 22. minúte tečoval jeho strelu do domácej bránky David Ullström a pred koncom druhej tretiny tvrdým pokusom od modrej vyhnal z bránky Vasilija Košečkina.

Vo štvrtok sa vyrovnania v sérii dočkali aj hokejisti Avangardu Omsk. V druhom domácom stretnutí triumfovali nad húževnatým súperom z Ufy 5:4, o čom rozhodli v sedemgólovej prestrelke druhej tretiny.

2. kolo play off KHL:

Druhé semifinále Východnej konferencie:

Avangard Omsk - Salavat Julajev Ufa 5:4 (1:1, 4:3, 0:0)
Góly: 10. Burdasov, 26. Perežogin, 33. Zubov, 35. Lauta, 39. Perežogin - 14. Hartikainen, 31. Višnevskij, 36. Grigorenko, 40. Hartikainen