Pondelok 6. máj 2024Meniny má Hermína

KHL: Petrohrad stále na rekordnej vlne, vyhral aj v Novosibirsku

Hokejisti SKA Petrohradu, archívna snímka. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Hokejisti Petrohradu natiahli víťaznú sériu od začiatku sezóny už na 16 duelov.

Moskva 27. septembra (TASR) - SKA Petrohrad pokračuje v skvelom ťažení v Kontinentálnej hokejovej lige. Obhajcovia Gagarinovho pohára zvíťazili v stredu na ľade Sibiru Novosibirsk 3:0 a natiahli víťaznú sériu od začiatku sezóny už na 16 duelov. V každom zápase pritom strelili minimálne jeden gól v presilovej hre. V oboch prípadoch ide o rekordné série.

V stredu dali hostia z presiloviek dva góly, v 15. minúte sa v početnej výhode presadil Sergej Širokov a v 44. minúte stanovil výsledok Patrik Hersley.

V ďalších zápasoch sa darilo domácim. Omsk zdolal Minsk 4:1 a Astana zvíťazila nad Lokomotivom Jaroslavľ hladko 6:1. Jugra Chanty-Mansijsk so slovenským obrancom Martinom Štajnochom prehrala na domácom ľade s Dinamom Moskva 2:3.