Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef

KHL: Petrohrad zdolal Podolsk aj vo štvrtom zápase a postúpil

Hokejisti SKA Petrohradu, archívna snímka Foto: TASR/Pavel Neubauer

Petrohradčania dali súperovi v štyroch dueloch až 23 gólov a inkasovali len šesť.

Moskva 27. februára (TASR) - Hokejisti SKA Petrohrad zvíťazili aj vo štvrtom štvrťfinále play off Západnej konferencie KHL nad Viťazom Podolsk a postúpili do ďalšej fázy vyraďovačky. Favorit nedal v pondelok domácim žiadnu šancu a rozstrieľal ich vysoko 7:1. Petrohradčania dali súperovi v štyroch dueloch až 23 gólov a inkasovali len šesť.

Aj víťazom základnej časti z CSKA Moskva stačili na postup štyri zápasy, no proti Jokeritu Helsinki to mali o dosť ťažšie, keďže až tri z nich sa skončili v predĺžení. V tom rozhodujúcom na ľade fínskeho klubu zariadil najtesnejší triumf 1:0 a postup v 76. minúte Geoff Platt.

Blízko postupu sú hráči Dinama Moskva vďaka obratu na ľade Torpeda Nižnij Novgorod, pričom aj štvrté vzájomné stretnutie týchto súperov rozlúsklo až predĺženie. Klub z hlavného mesta prehrával krátko pred koncom riadneho hracieho času 1:2, no 39 sekúnd pred sirénou poslal Daniil Tarasov duel do predĺženia a v ňom zariadil výhru hostí Maxim Karpov. Dinamo tak vedie v sérii 3:1 na zápasy a najbližšie sa predstaví na domácom ľade.

Dinamo Minsk odvrátilo hrozbu vypadnutia, keď na domácom ľade zdolalo Lokomotiv Jaroslavľ 4:2 a v sérii upravilo na 1:3 na zápasy.

Play off KHL - 1. kolo /na 4 víťazstvá/
Západná konferencia:
Dinamo Minsk – Lokomotiv Jaroslavľ 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)

Góly: 10. Stepanov, 17. Pavlovič, 26. Kovyršin, 36. Stas – 24. Apalkov, 55. 28. Kadejkin
/stav série 1:3/

Torpedo Nižnij Novgorod – Dinamo Moskva 2:3 pp (1:0, 1:1, 0:1 – 0:1)
Góly: 10. Galuzin, 23. Mozer – 35. Igumnov, 60. Tarasov, 64. Karpov

HC Víťaz Podolsk – SKA Petrohrad 1:7 (0:3, 0:3, 1:1)
Góly: 47. Makejev – 4. Koskiranta, 5. Šipačov, 9. Širkov, 27. Koskiranta, 32. Prochorkin, 40. Dadonov, 60. Dadonov
/konečný stav série 0:4, postúpil Petrohrad/

Jokerit Helsinki – CSKA Moskva 0:1 pp (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1)
Gól: 76. Platt
/konečný stav série 0:4, postúpilo CSKA/