Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Ilustračné foto Foto: TASR - Pavel Neubauer

Premiéru v "belasom" drese si odkrútil dvadsaťdvaročný krídelník Marek Tvrdoň, ktorý sa vrátil na Slovensko zo zámoria počas koncoročných sviatkov.

Moskva 4. januára (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava odštartovali kalendárny rok 2016 pondelňajšou výhrou na ľade lotyšského zástupcu v KHL Dinama Riga 2:1 po predĺžení a nájazdoch a dosiahli už piaty triumf v rade. "Belasí" majú po 47 dueloch základnej časti na konte 67 bodov a patrí im ôsma priečka v tabuľke Západnej konferencie.

Slovan sa po úvodnom tlaku domácich oklepal a v 18. minúte išiel do vedenia po samostatnej akcii Skalického. Rige sa podarilo vyrovnať v 35. minúte zásluhou Sestita. Ďalší gól už v riadnom hracom čase nepadol. Nestalo sa tak ani v predĺžení, a tak o triumfe Slovana rozhodol až v nájazdoch Jeglič.

Zverenci trénera Miloša Říhu sa najbližšie stretnú v stredu 6. januára o 17.00 h na domácom ľade s Jokeritom Helsinki.

Zostavy:
Dinamo Riga: Eriksson – K. Redlihs, Sotnieks, Seigo, Galvinš, Cibulskis, Jerofejevs – Skvorcovs, Sestito, Meija – Darzinš, M. Redlihs, Bičevskis – Toluzakov, Pavlovs, Indrašis – Džerinš, Zabis, Kulda

Slovan Bratislava: Brust - Barker, Kundrátek, Starosta, Švarný, Mihalik, Sersen, Kozák - Nedorost, Viedenský, Kašpar - Tvrdoň, Tičar, Jeglič - Paré, Surový, Bartovič - Skokan, Lušňák, Skalický

Lepší vstup do zápasu mali domáci hráči, ktorí si už po 30 sekundách vytvorili prvú veľkú šancu. Meija sa ocitol sám pred bránkou, no Brust si s jeho strelou poradil. Riga mala v úvode viac z hry a neustále sa tlačila do ofenzívy, hráči Slovana však súperom veľa nedovolili a vytláčali ich mimo dobrých streleckých pozícii. "Belasí" sa dostali do väčšej šance až v 14. minúte, keď sa Viedenský snažil zblízka na niekoľkokrát pretlačiť puk za Erikssona. Dinamo si potom zahralo presilovku, no bez úspechu. Prvý gól tak strelili hostia. V 18. minúte predviedol svoje schopnosti mladík Skalický, ktorý vďaka dobrému dôrazu vybojoval puk v strednom pásme, odolal tlaku dvoch brániacich hráčov a po otočke pred bránkou poslal puk za chrbát Erikssona - 0:1. Pár sekúnd pred koncom prvej tretiny sa dostal po chybe obrany do šance Zabis, ale Brusta neprekonal.

Slovan mohol pridať druhý zásah na začiatku prostredného dejstva, no početnú výhodu nevyužil. V jej závere navyše mohol inkasovať, keď si jeho hráči nepostrážili Meiju, ktorému však nevyšiel blafák. V 29. minúte sa opäť ukázal Skalický, vo veľkej šanci trafil iba do Erikssona. Brankár Rigy si v ďalších minútach poradil aj s nájazdom Jegliča a strelou Surového. Domáci vyrovnali v 35. minúte, keď pred Brustom clonili dvaja hráči Rigy a Sestito poslal odrazený puk do siete - 1:1. V 39. minúte mohlo ísť Dinamo do vedenia, ale Zabis napálil len do Brusta.

V 44. minúte nastala kuriózna situácia, keď domáci hráči zdvihli ruky nad hlavu po strele Toluzakova, no puk letel ponad bránku. Rozhodcovia po zhliadnutí videozáznamu správne gól neuznali. Slovan si následne zahral presilovku, no súperovho brankára takmer neohrozil. Toluzakov neuspel ani v 49. minúte, keď ho vychytal Brust. Slovan si vytvoril väčšiu šancu až v 54. minúte, no Bartovič ani na dvakrát nedostal puk do siete. Víťazný gól nepadol ani v predĺžení a tak o triumfe Slovana rozhodol v nájazdoch Jeglič.

Miloš Říha, tréner Slovana (zdroj: hcslovan.sk): "Tretí zápas na výjazde, tretia výhra, sme spokojní. Ani jeden tím nebol lepší, obe mužstvá mali šance. Boli sme šťastnejší na penalty, pretože máme skvelých strelcov a výborného Brusta."

KHL - pondelok:

Dinamo Riga - Slovan Bratislava 1:2 pp a sn (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 35. Sestito (Seigo, Zabis) - 18. Skalický, rozh. nájazd: Jeglič. Rozhodovali: Bulanov, Sidorenko - Raming, Palei, vlúčení: 3:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 3888 divákov.

Amur Chabarovsk - Metallurg Magnitogorsk 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Gól: 35. Lee

Admiral Vladivostok - Salavat Julajev Ufa 2:4 (0:3, 1:0, 1:1)
Góly: 31. Alexandrov, 59. Dugin – 5. Černov, 6. Engqvist, 14. Grigorenko, 44. Arzamascev

Metallurg Novokuzneck - Neftechimik Nižnekamsk 1:2 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 24. Jerdakov – 44. Polygalov, 61. Žukov

Sibir Novosibirsk - Traktor Čeľabinsk 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Góly: 21. Kopejkin, 45. Šumakov, 49. Žafjarov – 36. Jakuceňa

Severstaľ Čerepovec - Lokomotiv Jaroslavľ 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Góly: 16. Vovčenko - 27. Lokťonov, 36. Kontiola

CSKA Moskva - HK Soči 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 28. Muršak - 21. A. Kosticyn, 57. Petersson

Dinamo Moskva - SKA Petrohrad 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
Góly: 16. Hietanen, 25. Brjukvin, 36. Robinson, 46. Igumnov, 51. Robinson - 2. Chafizullin

Torpedo Nižnij Novgorod - Lada Togliatti 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Góly: 10. Ashton, 12. Mozer, 25. Frolov, 35. Sjomin

Dinamo Minsk - Ak Bars Kazaň 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Góly: 2. Gunderon, 36. Ellison - 4. Jarullin, 24. Tokranov, 28. Möller, 60. Lukojanov

Medveščak Záhreb - Jokerit Helsinki 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)
Góly: 20. Katic, 49. Genoway - 21. Kapanen, 24. Ohtamaa, 37. Jaakola, 41. Lajunen