KHL: Sibir Novosibirsk zdolal Ladu Togliatti v utorňajšom zápase

Na archívnej snímke hráči Novosibirsku. Foto: TASR/Marko Erd

Prvý gól stretnutia padol až v 53. minúte počas presilovky domácich, keď Alexander Šarov dorazil do bránky nepresnú strelu Andreja Jermakova.

Moskva 23. januára (TASR) – V prvom utorkovom stretnutí hokejovej KHL zvíťazil Sibir Novosibirsk doma nad Ladou Togliatti 2:0. Prvý gól stretnutia padol až v 53. minúte počas presilovky domácich, keď Alexander Šarov dorazil do bránky nepresnú strelu Andreja Jermakova. Na konečných 2:0 zvýšil minútu pred koncom bekhendom Alexander Šarov.

Barys Astana, ktorý sa už rozlúčil s účasťou v play off, prehral doma s istým účastníkom ďalších bojov Avtomobilistom Jekaterinburg, v zostave so slovenským obrancom Michalom Čajkovským, 2:3 po samostatných nájazdoch.

sumáre:

Sibir Novosibirsk – Lada Togliatti 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Góly: 53. Jermakov, 59. Šarov

Barys Astana – Avtomobilist Jekaterinburg 2:3 pp a sn (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 6. Dallman, 43. Dawes – 29. Parenteau, 58. Vasilevskij, rozhodujúci sam. nájazd: Golyšev

Salavat Julajev Ufa – Jokerit Helsinki 4:5 pp a sn (2:1, 1:2, 1:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 16. Arzamascev, 17. Hartikainen, 34. Majorov, 45. Omark – 10. Moses, 28. Jensen, 40. Joensuu, 54. Regin, rozhod. nájazd: Moses

Ak Bars Kazaň – CSKA Moskva 6:4 (2:2, 2:2, 2:0)

Góly: 9. Lander, 17. Tkačov, 24. Burmistrov, 36. Sekáč, 42. Markov, 46. Galijev – 12. Šumakov, 14. Šalunov, 29. Scott, 32. Šalunov

HK Soči – Víťaz Moskovská oblasť 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Góly: 49. Collins – 3. Horák, 40. Rendulič