Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

Na snímke vľavo Jonathan Cheechoo (Slovan) a vpravo brankár Vladimir Sokackij (Avtomobilist) v stredajšom zápase KHL HC Slovan Bratislava - Avtomobilist Jekaterinburg 11. januára 2017 v Bratislave. Foto: TASR/Martin Baumann

Belasí zaostávali po dvoch tretinách o dva góly.

Bratislava 11. januára (TASR) - Hráči HC Slovan Bratislava triumfovali v stredajšom domácom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) nad Avtomobilistom Jekaterinburg 3:2 po predĺžení. "Belasí" zaostávali po dvoch tretinách o dva góly, v závere tretieho dejstva sa im však podarilo vyrovnať a v predĺžení rozhodol Jeff Taffe.

Domáci inkasovali hneď na začiatku druhej minúty, keď si Golyšev obkorčuľoval bránku a s prispením Švarného korčule otvoril skóre. O odpoveď sa snažili Cheechoo a Taffe, najmä strela druhého menovaného mala takmer gólové parametre, ale zasiahol hosťujúci brankár Sochackij. Slovan hral potom v oslabení, ubránil sa bez väčších ťažkostí, následne mal aj výhodu presilovky, v ktorej delovku Sersena zblokovali brániaci hráči mimo priestoru bránky, Sochackij si poradil so zakončením Plastina i ďalšími pokusmi. Avtomobilist sa k slovu dostal v 13. minúte, ihneď po vhadzovaní napálil Moňa puk do Brusta, Bratislavčania sa od tohto momentu dlhšie nedokázali vymaniť z vlastného pásma. V závere úvodného dejstva nevyrovnal Surový spomedzi kruhov a mohlo byť aj 0:2, keby dorážku Ivašova nezastavila žrď.

Druhú tretinu odštartovali domáci presilovkou, súpera zatlačili, no nevyťažili zmenu stavu. Nasledovali tri vylúčenia v rýchlom slede, Slovan hral 3 na 4, v tejto fáze mal najvážnejšiu možnosť Moňa, ktorý napálil puk do Brusta. V 25. minúte sa Sersen vrátil z trestnej lavice, po zaváhaní hosťujúceho hráča sa dostal do samostatného úniku, neprekonal však brankára. O minútu našiel Vasilevskij dlhou prihrávkou Garejeva, ten nechránený nezaváhal a zvýšil náskok Jekaterinburgu. Druhú asistenciu si pripísal Slovák Michal Čajkovský. V ďalšom priebehu sa hra nekonsolidovane prelievala bez prerušení, neskôr nepriniesli gólové ovocie ani teč Jegliča či strely Chipchuru s Halamom. Na opačnej strane Michnov prihral Koukalovi, ktorý v dobrej pozícii netrafil poodkrytú bránku, pri vylúčení Šťastného mali hostia aj ďalšie šance, Brust odolal.

Slovanu sa podarilo znížiť v 50. minúte zásluhou Skalického, ktorý v tesnej blízkosti brankára usmernil do siete pokus Lušňáka od modrej čiary. Snahu domácich o vyrovnávajúci zásah však po pár desiatkach sekúnd pribrzdilo vylúčenie Nedorosta. V 56. minúte sa práve Golyšev dopustil tvrdého faulu na Nedorosta, ktorého museli zafixovať a z klziska odniesť na nosidlách. Autor otváracieho zásahu si vyslúžil trest na 5 minút a do konca zápasu, Bratislavčania mali až do sirény početnú prevahu, odvolali aj brankára a podarilo sa im vyrovnať v poslednej minúte vďaka Chipchurovi. V predĺžení potom rozhodol o ich triumfe Taffe.

HC Slovan Bratislava - Avtomobilist Jekaterinburg 3:2 pp (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Góly: 50. Skalický (Lušňák, Rosandič), 60. Chipchura (Taffe), 63. Taffe (Cheechoo) - 2. Golyšev (Simakov, Vasilevskij), 26. Garejev (Vasilevskij, ČAJKOVSKÝ). Rozhodovali: Beľajev, Ščeňov - Gordenko, Tomilov (všetci Rus.), vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše: 56. Golyšev (Jekaterinburg) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 7624 divákov

zostavy:
Slovan:
Brust - Ďaloga, Sersen, Švarný, Plastino, Bačík, Starosta, Rosandič, Halama - Cheechoo, Taffe, Sukeľ - Jeglič, Sádecký, Nedorost - Chipchura, Surový, Musatov - Šťastný, Lušňák, Skalický

Jekaterinburg:
Sochackij - Čajkovský, Vasilevskij, Timašov, Ščitov, Žuravľov, Turbin, Ščemerov, Kivistö - Simakov, Romanov, Golyšev - Michnov, Koukal, Garejev - Moňa, Torčeňuk, Ivašov - Buchtele, Tičar, Čistov

Povedali po zápase
Miloš Říha, tréner Slovana:
"Do duelu sme vstúpili trocha nešťastne, napriek tomu sme hrali dobre a vypracovali sme si šance, žiaľ najprv sme ich nepremenili. Súper skóroval po našej hrubej chybe, ale do tretej tretiny sme išli s odhodlaním zvíťaziť. To sa mi páčilo, všetci hráči odovzdali maximum a divákom ukázali charakter, že dokážu otáčať stretnutia."

Vladimir Krikunov, tréner Jekaterinburgu: "Takýto zápas sa mi hodnotí nesmierne ťažko. Je škoda, že sme vedenie neudržali až do konca."

Pavol Skalický, útočník Slovana: "Nezačali sme dobre, potom sme si niečo povedali. Súboj sa nám podarilo otočiť, sme radi, že sme to zvládli. Teší ma, že som konečne strelil gól, snáď sa zlepším ešte viac a budem platným členom tímu."