Utorok 7. máj 2024Meniny má Monika

Slovan zdolal Malkina a spol. 4:3 po sn, Višňovský možno zostane

Hráč Slovana Ľubomír Višňovský (vpravo) a hráč Metallurgu Jevgenij Malkin (vľavo) v zápase 5. ročníka KHL HC Slovan Bratislava - Metallurg Magnitogorsk v Bratislave 6. januára 2013. Foto: TASR/Michal Svítok

Višňovský dostal od Slovana ponuku na predĺženie kontraktu do konca sezóny a zvažuje, že ju zoberie. Všetko však závisí od rozhodnutia jeho tímu New York Islanders.

Bratislava 6. januára (TASR, Teraz.sk) - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v nedeľňajšom zápase KHL na domácom ľade nad Metallurgom Magnitogorsk 4:3 po samostatných nájazdoch.

Slovan sa ujal vedenia 2:0 v úvodnej tretine, keď Lipianskeho útok využil dve presilovky. V druhom dejstve sa domáci ešte zlepšili a súperom nedovolili takmer nič. Prišla však "čierna" 40. minúta a Malkin s Moziakinom za 13 sekúnd vyrovnali na 2:2. V tretej tretiny pridali oba tímy po góle a o triumfe Slovana rozhodol v samostatných nájazdoch Bližňák.

Zverenci trénera Rostislava Čadu sa najbližšie stretnú v utorok o 19.00 h opäť doma s Traktorom Čeľabinsk.

V belasom drese však už bude chýbať obranca Andrej Sekera. Keďže skončila výluka v NHL, vracia sa do svojho zámorského tímu Buffalo Sabres. Do zámoria by mal zamieriť aj Ľubomír Višňovský, no ten dostal od Slovana ponuku na predĺženie kontraktu do konca sezóny a zvažuje, že ju zoberie. Všetko však závisí od rozhodnutia jeho tímu New York Islanders, s ktorým by sa mal spojiť ešte v nedeľu večer.

Slovan Bratislava - Metallurg Magnitogorsk 4:3 pp a sn (2:0, 0:2, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 10. Bartovič (Hudáček, Lipiansky), 16. Hudáček (Bartovič, Lipiansky), 45. Hudáček (Lipiansky, Sersen) + rozhodujúci sn: Bližňák - 40. Malkin (Moziakin, Kuľomin), 40. Moziakin (Kuľomin, Malkin), 49. Moziakin (Malkin, Kuľomin). Rozhodcovia: Buturlin, Nalivajko - Menšich, Nazarov (všetci Rus.), vylúčení: 5:5, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 10.055 divákov (vypredané)

Slovan Bratislava: Janus - Višňovský, Sigalet, Sekera, Sersen, Švarný, Mihálik - Miklík, Bližňák, Vondrka - Bartovič, Lipiansky, Hudáček - Kukumberg, Kytnár, Bakoš - Kudrna, Preisinger, Ölvecký

Metallurg Magnitogorsk: Ahonen - Mišarin, Antipin, Gončar, Chabarov, Bondarev, Bernackij, Antonovskij - Kuľomin, Malkin, Moziakin - Zuccarello, O'Reilly, Platonov - Kazionov, Hodgman, Potechin - Lisin, Jakubov, Zdunov

Hráč Slovana Milan Bartovič (vľavo) strieľa gól brankárovi Metallurgu Arimu Ahonenovi (vpravo) v zápase 5. ročníka KHL medzi HC Slovan Bratislava a Metallurg Magnitogorsk. Bratislava, 6. januára 2013.
Mužstvá predvádzali od začiatku dynamický hokej a puk putoval rýchlo zo strany na stranu. Technickejší hráči Metallurgu predviedli niekoľko pekných kombinácií, ale obrane Slovana sa darilo zastaviť ich akcie v zárodkoch. V 7. minúte však išiel na trestnú Sekera a hostia rozprúdili v obrannom pásme domácich doslova kolotoč. Janus musel čeliť početným strelám, ale poradil si a pomohla mu aj žŕdka, ktorá zastavila Kuľominovu delovku. Domácich vytrhol spod tlaku prehnaný dôraz Kuľomina, ktorý si vyšliapol na Janusa a išiel na trestnú. Krátku presilovku si tak zahral aj Slovan a naložil s ňou výborne. Lipiansky rozohral rýchlu akciu, Hudáček potiahol puk do pásma, prihral voľnému Bartovičovi a ten trafil odkrytú sieť Ahonenovej bránky - 1:0. Hostia nepoľavili v ofenzíve a najmä pri Malkinovej formácii mala domáca obrana čo robiť. Prišla však ďalšia presilovka Slovana a ďalšia gólová akcia Lipianskeho formácie. Skúsený center sa zbavil brániaceho hráča v strednom pásme, prihral na druhú stranu Bartovičovi, ktorý nabil Hudáčkovi a ten presnou strelou rozvlnil sieť - 2:0.

Slovan v úvode druhého dejstva vyrovnal hru a dobrým forčekingom otupil útočné snahy súpera. V 24. minúte sa pri obrannom zákroku šmykol Mihálik a hráči Metallurgu sa rútili dvaja na jedného, k zakončeniu sa však nedostali. Inak si ale vyložené šance nevypracovali a nepodarilo sa im to ani počas dvoch presiloviek po sebe, keď mali problémy udržať sa v útočnom pásme. Slovan mohol pridať aj tretí gól v početnej výhode. Tentokrát mal k tomu blízko Lipiansky, ale jeho teč mieril tesne vedľa Ahonenovej bránky. V závere druhého dejstva hostia opäť pritlačili a Janus musel dvakrát zneškodniť dobré šance Malkina. V poslednej minúte sa však hviezdny center už dočkal, keď využil presilovku. To však nebolo všetko a 15 sekúnd pred koncom bolo vyrovnané. Malkin vybojoval puk za bránkou, prihral Kuľominovi, ten ho posunul Moziakinovi, ktorý z uhla trafil odkrytú časť Janusovej bránky - 2:2.

FOTOGALÉRIA: Slovan vs Metallurg

Slovan odštartoval tretiu časť presilovkou, počas ktorej vynikol Ahonen, keď zlikvidoval tvrdú strelu Sersena i dorážku Bakoša. Krátko na to išiel na trestnú aj Malkin a brankár hostí tretíkrát kapituloval. Zopakovala sa podobná situácia, no po Sersenovej strele presne dorazil Hudáček - 3:2. V 49. minúte sa však Švarnému nepodarilo vyhodiť puk z tretiny, Malkin prihral Moziakinovi a ten svojím druhým gólom v zápase opäť vyrovnal - 3:3. V 54. minúte sa zaskvel Janus, keď zlikvidoval tutovku Antipina a pri Malkinovom nájazde mu pomohla žŕdka.

O triumfe Slovana nakoniec rozhodol v samostatných nájazdoch Bližňák.

Rostislav Čada: "Z našej strany sme videli jeden z najlepších výkonov v tomto ročníku. Podarilo sa nám počas celého zápasu ubrániť najlepších hráčov súpera. Hrali sme veľmi dobre v oslabení. Veľmi dôležitá bola úspešnosť v presilovkách. Po celý zápas sme boli vo vedení a domnievam sa, že aj presvedčivým strieľaním v záverečných nájazdoch sme si to víťazstvo zaslúžili."

Ľubomír Višňovský, obranca Slovana: "Bol to veľmi náročný zápas. Mali sme výborný začiatok a prvú tretinu. Jaro Janus vychytal vyložené šance a my sme dali dva góly. Záver druhej tretiny bol šialený a aj nešťastný. Potom sme dali krásny gól z presilovky. Podarilo sa im vyrovnať a nájazdy už boli o šťastí. Som veľmi rád, že prvý a dá sa povedať posledný zápas boli víťazné. Od Slovana som dostal ponuku do konca sezóny. Uvidíme, ako to dopadne."

Jaroslav Janus, brankár Slovana: "Bolo to veľmi ťažké. Hrať proti takýmto hviezdam bola veľká motivácia a chalani sa vyhecovali. V útoku sme boli veľmi dobrí, dali sme tri góly a v nájazdoch sme to len potvrdili."

Paul Maurice, tréner Magnitogorsku: "Gratulujem Slovanu. Páčilo sa mi, ako sme odštartovali, no nedarilo sa nám v oslabeniach."

Ostatné výsledky:

Atlant Mytišči – Dinamo Minsk 0:1 pp (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1)

Gól: 64. Platt.

CSKA Moskva – Traktor Čeľabinsk 3:2 po sn (0:0, 0:1, 2:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 46. Denisov, 58. Dacjuk, rozhodujúci sam. nájazd: Dacjuk - 23. Antipov, 51. Panov.

Torpedo Nižnij Novgorod – Severstaľ Čerepovec 5:3 (1:2, 3:1, 1:0)

Góly: 4. Makarov, 23. Potapov, 30. Thörnberg, 33. Hietanen, 41. Siomin - 3. Berdnikov, 5. Berdnikov, 38. Videll.

Lokomotiv Jaroslavľ – Víťaz Čechov 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 4. Černikov, 25. Kaľužnyj - 43. Sergejev

Neftechimik Nižnekamsk – SKA Petrohrad 0:5 (0:1, 0:0, 0:4)

Góly: 12. Fjodorov, 42. Thoresen, 52. Afinogenov, 56. Fjodorov, 59. Kalinin.

Dinamo Riga – Donbass Doneck 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Góly: 8. Giroux - 9. Varlamov, 20. Nedorost, 29. Dadonov, 58. Ponikarovskij.