KHL: Slovan v zápase s CSKA fanúšikov nepotešil

Na snímke v strede Nick Ebert (Slovan) a vľavo Michajl Grigorenko (CSKA) v stretnutí KHL HC Slovan Bratislava - CSKA Moskva 7. januára 2018 v Bratislave. Foto: TASR

Domácim ušiel úvod zápasu, nepriaznivý stav nedokázali zvrátiť napriek zvýšenej aktivite.

Bratislava 7. januára (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v nedeľňajšom zápase KHL na domácom ľade s CSKA Moskva 0:3. Po dvoch víťazstvách za sebou si tak tentokrát nepripísali ani bod. V tabuľke Západnej konferencie im patrí 12. priečka, na ôsmy Spartak Moskva strácajú priepastných 24 bodov.

Zverenci trénera Eduarda Zankovca sa v najbližšom zápase predstavia opäť doma v utorok 9. januára o 19.00 h., keď privítajú Metallurg Magnitogorsk.

KHL - základná časť:

Slovan Bratislava - CSKA Moskva 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Góly: 5. Ožiganov (Okulov, Sorokin), 14. Platt (Ničuškin), 54. Platt (Marčenko). Rozhodovali: Hofman, Kislov – Šalagin, Šišlo (všetci Rus.), vylúčenia: 4:2 na 2 min., navyše Garbutt 10 min. za nešportové správanie a Voráček 5+DKZ za seknutie, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, 10.055 divákov.

Zostavy:

Slovan Bratislava: Štepánek – Meszároš, Sersen, Ebert, Després, Voráček, Švarný, Bačík – Řepík, Genoway, Kašpar – Mikúš, Šerbatov, Buchtele – Lamper, Šťastný, Skalický – Sloboda, Sádecký, Garbutt

CSKA Moskva: Sorokin – Robinson, Kiselevič, Marčenko, Nesterov, Ožiganov, Naumenkov, Blažijevskij – Ničuškin, Grigorenko, Telegin – Kaprizov, Šalunov, Šumakov – Ľubimov, Andronov, Žarkov – Okulov, Scott, Kuzmenko – Platt

Zápasu predchádzala slávnostná udalosť. Jedna z legiend Slovana Jozef Golonka sa v sobotu 6. januára dožil 80 rokov, funkcionári mu odovzdali pamätný dres s číslom 80. Vzápätí však člena klubovej Siene slávy a ani vypredanú halu hráči domácich nepotešili. Už po 39. sekundách zle striedali a hostia mali v presilovke prvé šance. Štěpánek nápor ustál, pri rovnovážnom počte na ľade ho však onedlho prekonal Ožiganov. Šancu na vyrovnanie mal v 9. minúte Mikúš, ale z pravej strany sám pred Sorokinom mieril iba do jeho výstroja. "Belasí" bojovali, ale favorit neustále hrozil a po rýchlom protiútoku v 14. minúte zvýšil Platt na 2:0. Strelecká prevaha hostí postupne narastala, v závere tretiny mal šancu na tretí gól Scott, ale netrafil ideálne puk.

Hernú prevahu mali hostia aj v druhom dejstve, ale Slovan sa snažil a mal niekoľko dobrých šancí na korekciu nepriaznivého stavu. Najskôr mieril z pravej strany Řepík, puk len tesne minul ľavú žrď, v 32. minúte sa v ešte lepšej pozícii ocitol Šerbatov. Sám pred Sorokinom však trafil iba betón ruského brankára. CSKA viedlo po dvoch tretinách na strely 21:9, ale tie slovanistické boli čoraz nebezpečnejšie.

Na začiatku tretej dvadsaťminútovky mal ďalšiu dobrú možnosť Lamper, ale Sorokin opäť podržal svoj tím. Zápas však aj naďalej mali hostia pevne v rukách, pôsobili vyzretejším dojmom a pohodlne si strážili svoj dvojgólový náskok. V 49. minúte fauloval Voráček, inkasoval trest 5+DKZ, Moskovčania toto vylúčenie dokázali potrestať iba raz. V 54. minúte stanovil konečné skóre svojím druhým gólom v zápase Platt, keďže Řepík v závere vo veľkej šanci zlyhal.

Eduard Zankovec, tréner Slovana: "Nehrali sme až tak zle, ale urobili sme množstvo chýb. Neprospeli nám ani vylúčenia, naša hra tým utrpela."

Jakub Štěpánek, brankár Slovana: "Pred druhým gólom som nič nevidel, pretože ma súperov hráč pri brzdení zasypal snehom. Som rád, že opäť prišli diváci, snažili sme sa. Ale pred bránkou sme si nevytvorili taký tlak, ako by bolo potrebné."

Juraj Mikúš, útočník Slovana: "Škoda, že sme ani raz neskórovali, ľudia si to zaslúžili. V utorok nás čaká ďalší ťažký súper, takže máme možnosť to napraviť. CSKA je silné mužstvo, treba sa na to pozrieť reálne. Ale mali sme dosť šancí, škoda, že nám to nepadalo ako s Jokeritom."

Ryan Garbutt, útočník Slovana: "Ťažko sa hodnotí takýto zápas, súper bol lepší."