Piatok 10. máj 2024Meniny má Viktória

Východ prevalcoval Západ v Zápase hviezd KHL, bodoval Záborský

Na snímke slovenský brankár Rastislav Staňa Foto: TASR/Martin Baumann

V zápase hviezd sa ukázal aj druhý Slovák, Rastislav Staňa.

Čeľabinsk 13. januára (TASR) - V poradí piatom Zápase hviezd Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) zvíťazil v nedeľu v Čeľabinsku výber Východu nad Západom 18:11. V oboch mužstvách mal zastúpenie aj slovenský hokej, v tíme Východu sa predstavil útočník Avangardu Omsk Tomáš Záborský, ktorý si na svoje konto pripísal dva body (1+1), v zostave Západu figuroval od 31. minúty brankár CSKA Moskva Rastislav Staňa.

Pred 7500 divákmi bolo stretnutie, v ktorom proti sebe po prvý raz nastúpili výbery konferencií a nie tímy nesúce mená hviezdnych hráčov, bohaté na góly, už v prvej tretine ich padlo deväť. Lepšie začali hráči Západu, ktorí sa v 5. minúte ujali vedenia 2:0, rovnako rýchla odpoveď ale prišla v 8. minúte zo strany Východu (2:2). Potom prišla gólová smršť Východu, ktorý sa ujal vedenia 6:2, posledné slovo v úvodnej časti však mal Širokov, ktorý upravil na 6:3. Ešte o jeden gól viac padlo v prostrednej časti zápasu a znova za kratší koniec ťahali hráči Západu. Po góle v úvodnej tretine si Tomáš Záborský pripísal v tejto časti hry na svoje konto jednu asistenciu. V záverečnej tretine padlo na každej strane po päť gólov.

Sumár:

Východ - Západ 18:11 (6:3, 7:3, 5:5)

Góly: 8. Antipin (Petružálek), 8. ZÁBORSKÝ (Perežogin, Nikulin), 9. Mamašev (Perežogin), 10. Skorochodov (Kagarlickij, Lehtera), 14. Kagarlickij (Lehtera), 17. Kuznecov, 22. Kuznecov (Nikulin), 25. Quint (Lehtera), 29. Lehtera, 30. Morozov (Moziakin), 34. Morozov (Nikulin), 38. Mamašev (ZÁBORSKÝ, Petružálek), 40. Quint (Kagarlickij, Lehtera), 41. Moziakin, 42. Kuznecov, 45. Kagarlickij (Lehtera, Skorochodov), 46. Skorochodov (Quint), 50. Petružálek (Perežogin, ZÁBORSKÝ) - 5. Kovaľčuk (radulov), 5. Koroľuk (Žerdev), 18. Širokov (Žerdev), 22. Žerdev (Širokov), 25. Radulov (Daciuk), 38. Kovaľčuk (Radulov), 43. Koroľuk (Širokov), 51. Varnakov (Stapleton, Plotnikov), 56. Širokov, 57. Koroľuk (Varnakov, Širokov), 60. Kovaľčuk

Zostavy:

Východ: Garnett (30. Barulin) - Nikulin, Medvedev, Belov, Mamašev, Quint, Antipin - Mziakin, Kuznecov, Morozov - Záborský, Perežogin, Petružálek - Skorochodov, Lehtera, Kagarlickij

Tréneri: Valerij Belousov (Čeľabinsk), Paul Maurice (Magnitogorsk), Petri Matikainen (Omsk)

Západ: Košečkin (31. Staňa) - Gorochov, Kalinin, Dallman, Kronvall, Plotnikov, Stapleton - Kovaľčuk, Daciuk, Radulov - Žerdev, Koroľuk, Širokov - Varnakov, Němec, Riazancev

Olegs Znaroks (D. Moskva), Tom Roy (Jaroslavľ), Jukka Jalonen (Petrohrad)

Prehľad doterajších výsledkov Zápasov hviezd KHL:

2009, Moskva (Červené námestie, 2400 divákov):

Jašinov tím - Jágrov tím 6:7 (M. Hossa 3+0)

2010, Minsk (Minsk Aréna, 15.000):

Jašinov tím - Jágrov tím 8:11 (M. Hossa 2+1, Štrbák 1+0, Radivojevič 0+1, Stümpel 0+1)