Streda 1. máj 2024

Špirko skóroval i asistoval pri prehre Spartaku, Atlant zdolal CSKA

Rastislav Špirko Foto: FOTO TASR/Pavel Neubauer

Dvadsaťdeväťročný slovenský reprezentant má po 32 zápasoch prebiehajúcej sezóny na konte deväť gólov a desať asistencií.

Moskva 4. decembra (TASR) - Slovenský hokejový útočník Rastislav Špirko zaznamenal v stredajšom zápase KHL gól a asistenciu, no ani to nestačilo jeho Spartaku Moskva na výhru, keď podľahol na ľade Amuru Chabarovsk 3:4 po predĺžení a nájazdoch.

Dvadsaťdeväťročný slovenský reprezentant má po 32 zápasoch prebiehajúcej sezóny na konte deväť gólov a desať asistencií a radí sa medzi najproduktívnejších hráčov tímu.

Jednou asistenciou sa na víťazstve Dinama Riga 4:1 nad Lokomotivom Jaroslavľ podieľal slovenský útočník Marcel Hossa.

Tím slovenského kouča Ľubomíra Pokoviča Dinamo Minsk prehral v Novokuznecku s domácim Metallurgom tesne 2:3 a Medveščak Záhreb dosiahol cenný triumf 2:0 v aréne Sibiru Novosibirsk.

Gól Igora Radulova z 58. minúty rozhodol o víťazstve Atlantu Mytišči nad CSKA Moskva 2:0, keď domáci pridali druhý presný zásah do prázdnej bránky súpera.

sumáre stredajśích zápasov KHL:
Amur Chabarovsk - Spartak Moskva 4:3 pp a sn (1:0, 1:0, 1:3 - 0:0, 1:0)
Góly: 20. Juňkov, 28. Lugin, 59. Orlov, rozh. nájazd: Orlov - 43. ŠPIRKO, 45. Quint (ŠPIRKO), 51. Volkov

Admiral Vladivostok - Donbass Doneck 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Góly: 8. Ugarov, 20. Gynge, 26. Gračev, 57. Ugarov - 11. Jakucenja

Metallurg Novokuzneck – Dinamo Minsk 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Góly: 8. Garejev, 10. Jemelin, 24. Achmetov – 39. Irgl, 50. Kitarov

Sibir Novosibirsk – Medveščak Záhreb 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 37. Carle, 56. Vesce

Atlant Mytišči – CSKA Moskva 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Góly: 58. Radulov, 60. Koľcov

Dinamo Riga – Lokomotiv Jaroslavľ 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Góly: 33. Wilson (HOSSA), 50. Wilson, 53. Redlihs, 60. Indrašis z tr. strieľania – 30. Galimov

HC Lev Praha – Severstaľ Čerepovec 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Góly: 38. Vrána, 56. Ridderwall, 59. Thörnberg – 36. Gimbatov