Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef

Kližan uhral na US Open proti Južnému iba štyri gemy, Lacko skrečoval

Na snímke slovenský tenista Martin Kližan. Foto: TASR/AP

Počas celého zápasu si iba dvakrát udržal vlastné podanie - po prvý raz až za stavu 0:3 v druhom sete.

New York 29. augusta (TASR) - Slovenský tenista Martin Kližan neuspel v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. Ako nasadená dvadsaťosmička prehral prvýkrát v kariére so skúseným Rusom Michailom Južným hladko 2:6, 1:6, 1:6. Počas celého zápasu si iba dvakrát udržal vlastné podanie - po prvý raz až za stavu 0:3 v druhom sete.

Maximom Kližana na dvorcoch vo Flushing Meadows zostáva osemfinále z roku 2012. Južnyj odplatil slovenskej jednotke prehry z finále halového turnaja v Petrohrade z roku 2012 a z antukového podujatia v Mníchove z roku 2014. Kližan ešte v New Yorku pokračuje vo štvorhre. S Kanaďanom Adilom Shamasdinom však budú na úvod čeliť bývalým svetovým deblovým jednotkám Američanom Bobovi a Mikeovi Bryanovcom.

Kližan bol po prehre s Južným sklamaný. "Mrzí ma to... Bol to môj prvý zápas na harde po dlhšej odmlke a dopadlo to veľmi zle. Kondične som to nezvládol. No, čo ma mrzí najviac, že noha držala len dva sety. V treťom sete ma to začalo veľmi bolieť... Určite by som nebol schopný hrať štyri a vôbec nie už päť setov kvôli bolesti v nohe. Budem musieť opäť prejsť zopár vyšetrení tu v Amerike, aby som vedel ako ďalej," uviedol prostredníctvom facebooku.

Lacko skrečoval zápas s Escobedom za stavu 2:2 na sety

Na snímke slovenský tenista Lukáš Lacko v zápase 1. kola dvojhry mužov na grandslamovom turnaji US Open proti Američanovi Ernestovi Escobedovi v New Yorku 29. augusta 2016.

Slovenský tenista Lukáš Lacko ani na siedmy pokus nepostúpil do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. Zápas proti domácemu držiteľovi voľnej karty Ernestovi Escobedovi skrečoval za stavu 4:6, 6:4, 6:4, 3:6. Jeho súper sa v stredu stretne s Britom Kyleom Edmundom, ktorý prekvapujúco vyradil trinásteho nasadeného Francúza Richarda Gasqueta hladko 6:2, 6:2, 6:3.

Lacko nezachytil začiatok zápasu a po strate podania vo štvrtom geme prehrával 1:4. V ďalšom priebehu prvého setu síce znížil na 4:5, no v desiatom geme ho opäť nepodržal servis. O osude druhého i tretieho dejstva rozhodol Lackov brejk v koncovkách setov. Vo štvrtom dejstve viedol slovenský daviscupový reprezentant 3:1, ďalších päť gemov sa však stalo korisťou Escobeda a Lacko následne zápas vzdal.

Britský tenista Kyle Edmund sa postaral o prvé prekvapenie na grandslamovom turnaji US Open. V 1. kole dvojhry vyradil trinásteho nasadeného Francúza Richarda Gasqueta hladko 6:2, 6:2, 6:3. Úlohu favorita potvrdil siedmy nasadený Chorvát Marin Čilič. Šampión z roku 2014 si poradil s Brazílčanom Rogeriom Silvom 6:4, 7:5, 6:1.