Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

Úspech Kližana: Zdolal Brandsa a na turnaji v Sofii je v štvrťfinále

Na archívnej snímke slovenský reprezentant Martin Kližan. Foto: TASR/Michal Svítok

Jeho súperom vo štvrťfinále bude Gruzínec Nikoloz Basilašvili, ktorý prekvapujúco vyradil turnajovú jednotku Rakúšana Dominica Thiema.

Sofia 9. februára (TASR) - Slovenský tenista Martin Kližan sa na turnaji ATP v bulharskej Sofii prebojoval do štvrťfinále dvojhry. Vo štvrtkovom zápase 2. kola zdolal nemeckého kvalifikanta Daniela Brandsa v dvoch setoch 7:6 (3) a 6:2.

Kližan nasadený ako ôsmy v prvom sete stratil svoje podanie v treťom geme, no vo ôsmom aj on brejkol súpera a vyrovnal na 4:4. O osude prvej sady musel rozhodnúť až tajbrejk, v ktorom bol lepší slovenský tenista. Druhý set bol už jasne v jeho réžii. Kližan dvakrát prelomil súperov servis a triumfoval 6:2.

Jeho súperom vo štvrťfinále bude víťaz duelu medzi najvyššie nasadeným Rakúšanom Dominícom Thiemom a Gruzíncom Nikolozom Basilašvilim.