Streda 20. marec 2019  Deň jarnej rovnodennostiMeniny má Meniny má Víťazoslav a Klaudius
< sekcia Šport

Koči obsadil v Hustopečiach 2. miesto, v M-SR je naďalej prvý

Na snímke Martin Koči. Foto: ŠKODA AUTO Slovensko

Domácu rely, ktorá sa konala vo viniciach na Morave, ovládol Čech Kopecký, ktorý vyhral 11 z 12 rýchlostných skúšok.

Hustopeče 17. júna (TASR/Teraz.sk) - Slovenský automobilový pretekár Martin Koči obsadil na rely Hustopeče druhé miesto. Spoločne so spolujazdcom Radovanom Moznerom tesne zaostali na Škode Fabii R5 za víťazom Janom Kopeckým. Koči je naďalej priebežný líder seriálu majstrovstiev Slovenska.

Domácu rely, ktorá sa konala vo viniciach na Morave, ovládol Čech Kopecký, ktorý vyhral 11 z 12 rýchlostných skúšok. O plný počet triumfov ho obral práve Koči. V prvej z dvoch etáp dvojdňovej rely vyhral Kopecký so spolujazdcom Pavlom Dreslerom aj vďaka 20-sekundovej penalizácii Kočiho. "Veľmi ma mrzeli trafené stohy slamy a neskôr som sa za to ospravedlnil tímu," uviedol.

Koči pokračoval v kvalitných jazdách aj v druhej etape, v ktorej vyhral 9. rýchlostnú skúšku a napokon obsadil 2. priečku v celkovom poradí. Agrotec Petronas Rely bola zaradená aj do seriálu M-SR 2018, keď sa do hodnotenia započítali samostatne výsledky z prvej a druhej etapy. V zápolení o slovenský titul má posadka Koči/Mozner a poľské duo Grzegorz Grzyb/Boguslav Browinski po prvej polovici seriálu po 110 bodov. Seriál M-SR v rely bude pokračovať tradičným podujatím Rely Lubeník 13.- 14. júla.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.