Kolumbijčan Quintana vyhral po prvý raz preteky Okolo Katalánska

Kolumbijský cyklista Nairo Alexander Quintana Foto: TASR/AP

Poslednú 7. etapu dlhú 136,4 kilometra so štartom a cieľom v Barcelone vyhral Rus Alexej Catevič z tímu Kaťuša.

Barcelona 27. marca (TASR) - Kolumbijský cyklista Nairo Quintana vyhral po prvý raz v kariére preteky Okolo Katalánska. Jazdca tímu Movistar sa pokúsili na poslednú chvíľu zosadiť z čela priebežného poradia Alberto Contador a Brit Christopher Froome, no víťaz Giro d'Italia 2014 ubránil v barcelonskom finále na druhého Španiela sedemsekundový náskok.

Quintana získal rozhodujúci náskok vo štvrtkovej etape v Pyrenejách. Ír Daniel Martin, víťaz podujatia z roku 2013, obsadil konečné tretie miesto so 17-sekundovou stratou na Kolumbijčana. Obhajca vlaňajšieho prvenstva Austrálčan Richie Porte bol štvrtý, úradujúci šampión Tour de France Froome skončil celkovo ôsmy (+46).

7. etapa, Barcelona - Barcelona (136,4 km):

1. Alexej Catevič (Rus./Kaťuša) 3:13:33 h, 2. Primoš Roglič (Slov./LottoNL-Jumbo) rovnaký čas, 3. 3. Jarlinson Pantano (Kol./IAM) +14 s, 4. Wouter Poels (Hol./Sky), 5. Daryl Impey (JAR/Orica-GreenEdge), 6. Rigoberto Uran (Kol./Cannondale) , 7. Rudy Molard (Fr./Cofidis) , 8. Romain Bardet (Ft./AG2R) 9. Enrico Gasparotto (Tal./Wanty-Grope Gobert), 10. Carlos Barbero (Šp./Caja Rural – Seguros RGA) všetci rovnaký čas

Konečné poradie:

1. Nairo Quintana (Kol./Movistar) 30:50:19 h, 2. Alberto Contador (Šp./Tinkoff) +7 s, 3. Daniel Martin (Ír./Etixx - Quick-Step) +17, 4. Richie Porte (Austr./BMC) rovnaký čas, 5. Tejay Van Garderen (USA/BMC) +27, 6. Romain Bardet (Fr./AG2R La Mondiale) +31, 7. Ilnur Zakarin (Rus./Katuša) +42, 8. Christopher Froome (V. Brit./Sky) +46, 9. Hugh Carthy (V. Brit./Caja Rural-Seguros RGA) +1:01 min, 10. Rigoberto Uran (Kol./Cannondale) +1:16