Kontroverzný kapitán Scott pôjde na Zápas hviezd aj z farmy

TASR, 19. januára 2016 21:13

Tridsaťtriročného bitkára, ktorý v 285 zápasov NHL strelil iba 5 gólov, si fanúšikovia prekvapujúco zvolili za kapitána výberu Pacifickej divízie.

John Scott (hore) ešte v drese San Jose Sharks. Foto: TASR/AP

New York 19. januára (TASR) - "Zlý muž" John Scott sa napokon predstaví v Zápase hviezd NHL napriek tomu, že momentálne pôsobí iba na farme profiligy v American Hockey League. Vedenie NHL to potvrdilo v utorok s tým, že neplánuje zmeny v zložení jednotlivých tímov.

Tridsaťtriročného bitkára, ktorý v 285 zápasov NHL strelil iba 5 gólov, si fanúšikovia prekvapujúco zvolili za kapitána výberu Pacifickej divízie. V jeho prípade preukázali hlasujúci dokonalý zmysel pre recesiu, Scott je totiž viac ako gólmi známy svojimi tvrdými päsťami. V tejto sezóne odohral za Arizonu iba 11 zápasov, v priemere strávil na ľade šesť minút, pričom si pripísal len jednu asistenciu a 25 trestných minút.

Iba pred štyrmi dňami ho Arizona vymenila do Montrealu, ktorý ho vzápätí poslal do tímu St. John's IceCaps v nižšej súťaži AHL. "Teším sa, že si v Zápase hviezd užijeme kopec zábavy. Hoci som nečakal, že si ma fanúšikovia v hlasovaní vyberú, som nadšený, že sa na All-Star víkende zúčastním," reagoval pre zámorské médiá Scott.

Prečítajte si aj:

26. januára 2015 8:31

Zápas hviezd vyhral Halákov tím, víťazný gólman dostal štyri góly
Brankár NY Islanders Jaroslav Halák tak mal úspešnosť zásahov 60 percent. video

15. januára 2015 20:08

Halák sa premiérovo predstaví v Zápase hviezd, nahradil Rinneho
Halák sa s 23 víťazstvami drží v aktuálnej sezóne medzi trojicou najlepších brankárov NHL.