< sekcia Šport

Kouč Krokavec o 12. Rajičovej: Tragédia to nie je, bude rásť

Slovenská krasokorčuliarka Nicole Rajičová a tréner Igor Krokavec čakajú na hodnotenie rozhodcov počas voľnej jazdy žien na Majstrovstvách Európy v krasokorčuľovaní v Bratislave, 29. januára 2016. Foto: TASR - Michal Svítok

Podľa jej trénera Igora Krokavca má 20-ročná sólistka veľký talent a potenciál ďalšieho športového rastu.

Bratislava 31. januára (TASR) - Dvanáste miesto slovenskej krasokorčuliarky Nicole Rajičovej na bratislavských majstrovstvách Európy nie je tragédia. Podľa jej trénera Igora Krokavca má 20-ročná sólistka veľký talent a potenciál ďalšieho športového rastu.

Rajičová bola jednou z tvárí šampionátu a vysoký tlak sa na nej predsa len podpísal. Hoci tomu nič nenasvedčovalo, keďže predviedla výborný krátky program. Voľnú jazdu, na ktorej sa odrazila aj kolízia zo súperkou v rozcvičke, ale už nezvládla podľa predstáv. "Určite sme očakávali lepšiu voľnú jazdu. No či už je to dvanáste či jedenáste miesto, my sme sa snažili prehrýzť do desiatky. Cítil som, že to z jej strany bolo také, že cítila tlak publika. Nevyšlo to tak ako sme si to plánovali, ale bojovala do konca, snažila sa o každý skok a každú piruetu. Keď to ide, ako to už v tejto sezóne ukázala, tak to ide. Ľahko a uvoľnene. Tu bolo napätie a ona tiež musí získať takéto skúsenosti. Je talentovaná športovkyňa, ale potrebuje si prejsť cez takúto situáciu, to je pre ňu niečo nové. Myslím si, že nabudúce to bude pre ňu lepšie," zhodnotil pre médiá pôsobenie newyorskej rodáčky na ME na ZŠ Ondreja Nepelu jej kouč.

Ambície boli pred šampionátom vysoké, podľa jej najlepšieho výkonu na minuloročnej októbrovej Skate America mohla v Bratislave atakovať elitnú päťku. Určite si chcela vylepšiť minuloročné 11. miesto z ME v Štokholme. "Reálne do päťky mohla byť. Čo sa týka bodov, tak v tejto sezóne predviedla pekné programy, aj krátky aj voľný. Podľa rekordu, ktorý si vytvorila túto sezónu, mala na to piate miesto. Ale tragédia to nie je, aj dvanáste miesto je pekné. Je to pre ňu dobrá skúsenosť a budeme na tom stavať. Treba to brať optimisticky a poučiť sa. Myslím si, že ako športovec bude rásť, zatiaľ má najlepšiu sezónu v kariére. Škoda, že to tu nevyšlo. Nebola to tragédia, keďže nebola 24.. Hoci bolo to aj pre mňa prekvapenie, lebo ráno mala výborný tréning a všetko bolo fajn. Aj technicky. Musíme ju ale pripraviť mentálne, aby zvládala tieto situácie. Má na to, má talent, má podmienky a budeme sa zlepšovať. Hlava hore a budeme sa ďalej snažiť reprezentovať Slovensko čo najlepšie," uviedol Krokavec.

Slovenská krasokorčuliarka Nicole Rajičová počas voľnej jazdy žien na Majstrovstvách Európy v krasokorčuľovaní v Bratislave, 29. januára 2016.
Foto: TASR - Michal Svítok


Rajičová práve na podujatí Grand Prix Medzinárodnej korčuliarskej únie (ISU) v USA minulý október skočila ako prvá Slovenka kombináciu dvoch trojitých skokov. Teraz ju na prelome marca a apríla čakajú majstrovstvá sveta v Bostone. Krokavec avizuje, že už tam by mohla zaradiť ťažšiu obtiažnosť a dosiahnuť lepší výsledok ako na Európe. "Máme dva mesiace na prípravu na majstrovstvá sveta v Bostone a tam to určite bude lepšie. Už kombináciu trojitý-trojitý zvládla. To bolo prvýkrát v histórii slovenského ženského krasokorčuľovania. Ak chceme súťažiť s najlepšími, musíme to mať. Musíme zapracovať na stabilnosti výkonov. Cieľ sú olympijské hry. Cez takéto situácie, ako prešla tu, môže rásť," dodal kouč olympioničky zo Soči.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.