< sekcia Šport

KRASOKORČUĽOVANIE: Na ME v Moskve sa predstaví päť Slovákov

Na snímke Slovenka Nicole Rajičová Foto: TASR - Michal Svítok

Do ruskej metropoly pocestujú Nicole Rajičová, Silvia Hugec, Michael Neuman, Lucie Myslivečková a Lukáš Csölley.

Košice 17. decembra (TASR) - Po národných majstrovstvách Slovenska v krasokorčuľovaní v Košiciach je známa definitívna nominácia na januárové majstrovstvá Európy v Moskve. Do ruskej metropoly pocestujú Nicole Rajičová, Silvia Hugec, Michael Neuman, Lucie Myslivečková a Lukáš Csölley.

"Tí, od ktorých sme mali očakávania pred podujatím v Košiciach, splnili tieto očakávania. Každý z našich pretekárov dostal na sezónu jednu výnimku, v rámci ktorej môže spraviť chybu, avšak nie na ME, MS alebo ZOH. Taká bola naša dohoda - keď už spraviť chybu, tak tu," uviedol predseda Výkonného výboru Slovenského zväzu krasokorčuľovania Jozef Beständig.

Prvý muž slovenského krasokorčuľovania by uvítal väčšiu konkurenciu vo všetkých kategóriách. Trojice mužov i žien sú síce nízkym číslom na vytvorenie kvalitnej konkurencie, no ešte horšia je situácia v tanečných pároch. Myslivečková a Csölley sú prakticky jediní. "Kto by nechcel mať 12 alebo aj 20 súťažných párov alebo sólistov? Sme však malá krajina a hoci máme relatívne širokú základňu, širšiu než pred 15-timi rokmi, tak máme svoje problémy. Nevieme sa dostať z kategórií žiakov do juniorských, v ktorých by sme mohli uvažovať nad prípravou na najvyššiu úroveň. Je naším cieľom mať väčšie zastúpenie, iba to nás totiž posunie ďalej," dodal Beständig.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.