< sekcia Šport

Krištofičová pridala k zlatu v guli v Sofii aj striebro v disku

Na snímke slovenská reprezentantka Ivana Krištofičová pózuje so striebornou medailou 3. augusta 2013 v Sofii. Foto: TASR/Jozef Polešenský

Slovenská nepočujúca atlétka Ivana Krištofičová sa postarala na 22. Letnej Deaflympiáde v Sofii o ďalší úspech Slovenska.

Sofia 4. augusta (TASR) - Slovenská atletická reprezentantka Ivana Krištofičová sa postarala na 22. letnej deaflympiáde v Sofii o ďalší úspech Slovenska.

V záverečný deň atletických súťaží na národnom štadióne Vasila Levského pridala k zlatu z guliarskeho finále aj striebornú medailu v disku. Výkonom 46,70 m zvíťazila litovská pretekárka Larisa Voroneckaja, druhá skončila Krištofičová (46,30) a tretia Natália Uršulenková z Ukrajiny, ktorej rozhodcovia namerali výkon 45,70.

Slovenská výprava bude v pondelok odlietať so Sofie s troma cennými kovmi (2 medaily získala Krištofičová a bronz Jurková v stolnom tenise). V 7-člennej výprave slovenských nepočujúcich športovcov do prvej osmičky v celkovom poradí svojich disciplín prenikol aj cyklista Július Maťovčík, ktorý zaznamenal 6. a 8. miesto.

disk ženy:
1. Larisa Voroneckaja (Lit.) 46,70, 2. Ivana KRIŠTOFIČOVÁ (SR) 46,30, 3. Natália Uršulenková (Ukr.) 45,70

.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.