Nedela 19. máj 2024Meniny má Gertrúda

Kvalifikáciu WTCC na Slovakia Ringu vyhral Maďar Michelisz

Matej Homola, BMW Foto: TASR/Edmund Orzsik

Maďarský jazdec sa ako jediný dostal pod hranicu 2:13 min a prekvapujúco získal pole position.

Orechová Potôň 28. apríla (TASR) - Dvanásťdielny seriál MS FIA World Touring Car Championship (WTCC) pokračoval v sobotu na okruhu Slovakia Ring v Orechovej Potôni kvalifikačnými jazdami 7. a 8. kola.

Ide o prestížne podujatie MS cestovných automobilov pod patronátom Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA).

V prvej kvalifikácii bol najrýchlejší Španiel Pepe Oriola na automobile SEAT Leon WTCC, v druhej Maďar Norbert Michelisz na BMW 320 TC. Maďarský jazdec tímu Zengö Motorsport sa ako jediný z 21-štartového poľa dostal pod hranicu 2:13 min a prekvapujúco získal pole position pre nedeľňajšie preteky.

Slovensko nemalo v 21-člennom poli zastúpenie. Víťazi predchádzajúcich pretekov v marockom Marakeši Švajčiar Alain Menu a Francúz Yvan Muller (obaja na Chevrolet Cruye 1.6T skončili v druhej kvalifikácii na 9., resp. 6. mieste.

Na margo okruhu Slovakia Ring trojnásobný majster sveta a aktuálny líder priebežného poradia MS FIA WTCC Muller uviedol: "Ide o veľmi peknú trať s niekoľkými veľmi rýchlymi pravotočivými zákrutami, ktoré sú veľmi náročné na ľavú prednú pneumatiku. Rýchle zákruty a dlhé rovinky sú veľmi zaujímavé. V nedeľu to bude skvelá šou a som naozaj zvedavý na slovenské publikum."

Výsledky kvalifikácie:

WTTC - 1. kolo: 1. Pepe Oriola (Šp.) SEAT Leon WTCC 2:13.301 min, 159.33 km/h, 2. James Nash (V. Brit.) Ford Focus S2000 TC + 0.239, 3. Yvan Muller (Fr.) Chevrolet Cruize 1.6T

WTTC – 2. kolo: 1. Norbert Michelisz (Maď.) 2:12.990, 160.30 km/h, 2. Alexej Dudukalo (Rus.) SEAT Leon WTCC + 0.086, 3. Gabriele Tarquini (Tal.) SEAT Leon WTCC + 0.147

ETCC: 1. Fernando Monje (Šp.) SUNRED Enginneering, SEAT Leon TDi 2:15.086, 2. Michal Matějovský (ČR) SEAT Sport Slovakia, SEAT Leon TDi 2:16.215, 3. Petr Fulín (ČR) Krenek Motorsport, BMW 320si 2:16.822, ... 6. Patrick Nemec (SR) SBM Motorsport, SEAT Leon Copa 2.18.227, 8. Matej Homola (SR) Homola Motorsport, BMW 320si 2:18.392 min.