La Coruňa sa po roku opäť vracia medzi španielsku futbalovú elitu

Ilustračné foto Foto: TASR

Po 41 kolách má klub z Galície štvorbodový náskok pred druhou Celtou Vigo a šesťbodový pred Valladolidom.

Madrid 28. mája (TASR) - Futbalisti Deportiva La Coruňa v nedeľu po roku "exilu" v druhej lige opäť postúpili do španielskej elitnej Primera División.

Na domácom trávniku zdolali Huescu 2:1 a kolo pred koncom druhej ligy spečatili postup.

Po 41 kolách má klub z Galície štvorbodový náskok pred druhou Celtou Vigo a šesťbodový pred Valladolidom. Prvé dve mužstvá ligovej tabuľky Segunda División postúpia automaticky, tretie až šieste budú hrať v baráži.

Víťazný gól strelil v 70. minúte striedajúci Xisco. Domáci prehrávali od 33. minúty, no už v 40. minúte vyrovnal Riki. Po konečnom hvizde vypukla na štadióne Riazor eufória a fanúšikovia oslavovali na hracej ploche. La Coruňa vypadla z najvyššej súťaže v roku 2011 po dvadsaťročnom účinkovaní v La Lige.

V roku 2000 vyhrala svoj jediný majstrovský titul, v roku 2002 sa stala víťazom Španielskeho kráľovského pohára. Pravidelne účinkovala aj v európskych pohároch.