Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

Ledecká skončila 2. na 400 m prekážok, Forsterová 3. na hladkej stovke

Na snímke slovenská atlétka Daniela Ledecká v behu na 400 m prek. žien. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Zverenka Kataríny Adlerovej dosiahla čas 58,49 sekundy a dobehla za Juhoafričankou Tumiovou (57,84 s).

Ak si želáte, aby počítač prečítal text článku, použite prehrávač nižšie.
00:00 / 00:00
Johannesburg 28. marca (TASR) - Slovenská atlétka Daniela Ledecká obsadila 2. miesto na 400 m prekážok na treťom mítingu juhoafrického seriálu ASA Athletics Grand Prix v Johannesburgu. Zverenka Kataríny Adlerovej dosiahla čas 58,49 sekundy a dobehla za Juhoafričankou Tumiovou (57,84 s). Iba oni dve prelomili na mítingu s challengerovým štatútom seriálu World Athletics Continental Tour hranicu 60 sekúnd.

V Johannesburgu sa predstavila aj slovenská Atlétka roka 2023 Viktória Forsterová. Dvadsaťjedenročná atlétka ŠK ŠOG Nitra v premiérovom štarte v sezóne pod holým nebom skončila na hladkej stovke tretia za 11,57 sekundy (vietor -0,2 m/s) rovnakým časom ako Mbishová z JAR. Zvíťazila ďalšia Juhoafričanka Thomasová (11,48).

"Bol to len tréningový štart na spestrenie našej prípravy v Potchefstroome, dievčatá si vyskúšali preteky na južnej pologuli vonku v pre nás netradičnom období," uviedla pre atletika.sk trénerka Katarína Adlerová.

Kvalitné výkony sa zrodili v mužských súťažiach. Na 200 m triumfoval Letsile Tebogo v protivetre 1,2 m/s výborným výkonom 19,94 s pred Akanim Simbinem z JAR (20,32). Hladkú stovku vyhral ďalší Juhoafričan Cheswill Johnson časom 10,18 sekundy, na 400 m triumfoval bývalý majster sveta na tejto trati s prekážkami z Dauhy 2019 Abderrahman Samba z Kataru (45,55).