Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Úradujúci majster z Leicesteru odštartoval nový ročník prehrou

Na archívnej snímke hráči Leicesteru. Foto: TASR/AP

Slovenský brankár Dušan Kuciak strávil duel na lavičke Hullu.

Londýn 13. augusta (TASR) - V úvodnom kole nového ročníka najvyššej anglickej futbalovej ligy prehral úradujúci majster z Leicesteru na ihrisku Hull City 1:2.

Domáci otvorili skóre tesne pred prestávkou, no už v 47. minúte hostia z pokutového kopu vyrovnali. Tri body zabezpečil navrátilcovi do Premier League nechytateľnou strelou škótsky stredopoliar Robert Snodgrass. Slovenský brankár Dušan Kuciak strávil duel na lavičke Hullu.

"Hrali lepšie. My sme robili, čo bolo v našich silách. Snažili sme sa vyhrať, no niekedy to nejde. Urobili sme niekoľko chýb a teraz musíme premýšľať kde. Povedal som hráčom, že táto sezóna bude ťažšia ako minulá," cituje internetový portál independent.co.uk slová trénera Leicesteru Claudia Ranieriho.

Na štadióne Goodison Park si Everton a tretí tím minulého ročníka Tottenham Hotspur podelili body po remíze 1:1.