Pondelok 20. máj 2024Meniny má Bernard

Leicester zdolal v šlágri Chelsea 2:1 a je lídrom anglickej ligy

Kanonier Leicesteru Jamie Vardy (vpravo) strieľa gól brankárovi Chelsea Londýn Thibautovi Courtoisovi v zápase anglickej Premier League, 14. decembra v Londýne. Foto: TASR/AP

Za domácich skórovali Jamie Vardy a Riyiad Mahrez, Chelsea v 77. minúte už iba korigovala zásluhou Loica Remyho.

Londýn 14. decembra (TASR) - Futbalisti Leicesteru City vyhrali v pondelňajšom šlágri anglickej Premier League nad Chelsea Londýn 2:1 a vrátili sa na pozíciu lídra súťaže.

Za domácich skórovali Jamie Vardy a Riyiad Mahrez, Chelsea v 77. minúte už iba korigovala zásluhou Loica Remyho. Kanonier Vardy je s 15 gólmi na čele tabuľky strelcov, Leicester má pred druhým Arsenalom náskok dva body. Londýnsky klub sa v lige naďalej trápi a patrí mu až 16. priečka, iba bod nad pásmom zostupu.