LIGA MAJSTROV: Ajax a PAOK sa pobijú o postup do hlavnej súťaže

Futbalista PAOK Angel Crespo (vpravo) a hráč Ajaxu Kasper Dolberg bojujú o loptu v úvodnom zápase 3. predkola Ligy majstrov PAOK Solún - Ajax Amsterdam v gréckom prístavnom meste Solún 6. augusta 2019. Foto: TASR/AP

V minulotýždňovom úvodnom stretnutí 3. predkola sa na gréckej pôde zrodila remíza 2:2.

Bratislava 13. augusta (TASR) - Medzi Ajaxom Amsterdam a PAOK Solún sa v utorok rozhodne o prípadnom súperovi futbalistov ŠK Slovan Bratislava v play off Európskej ligy. V minulotýždňovom úvodnom stretnutí 3. predkola Ligy majstrov sa na gréckej pôde zrodila remíza 2:2, odveta je na programe o 20.30 h v Holandsku.

Semifinalista najprestížnejšej európskej klubovej súťaže z predchádzajúce sezóny a holandský majster si priviezol sľubný výsledok, keď na súperovom ihrisku strelil dva góly. V tejto fáze LM už dvakrát cez PAOK prešiel, bolo to v sezónach 2010/11 a 2016/17. K postupu hostí sa pokúsi prispieť aj slovenský krídelník Miroslav Stoch, ktorý v domácom prvom zápase nastúpil v 79. minúte. Ajax sa cez víkend naladil vysokým víťazstvom v holandskej lige nad FC Emmen 5:0, pre gréckeho šampióna je dvojzápas 3. predkola prvá súťažná previerka v novom ročníku.

"Čaká na nás náročnejší duel než proti Emmenu, takže musíme hrať lepšie. Je naša povinnosť zvíťaziť, ide o nesmierne dôležitý súboj," vyhlásil tréner Ajaxu Erik ten Hag pre portál voetbalzone.nl. Postupujúci sa v play off LM stretne s úspešným z dvojzápasu medzi Karabachom Agdam a APOEL Nikózia (prvý zápas 2:1), sklamaný tím poputuje do play off EL do konfrontácie so Slovanom alebo Dundalkom.

Ferencváros Budapešť s Michalom Škvarkom si z úvodného duelu na trávniku Dinama Záhreb priniesol remízu 1:1 a od 20.00 h zabojuje v domácom prostredí. Slovenský stredopoliar hral v Chorvátsku do 89. minúty a videl žltú kartu. LASK Linz pri premiére v LM uspel na ihrisku FC Bazilej 2:1 a výsledok sa o 20.30 h pokúsi potvrdiť na vlastnom štadióne.